Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

nursipalu

Riigikogu keskkonnakomisjon arutas teisipäeval kodanikuliikumise Eesti Metsade Abiks pöördumist, milles tõstatati probleemid seoses kaitseväe Nursipalu harjutusväljaku väljaehitamisega.

„On ilmselge, et Nursipalu harjutusväljaku väljaehitamisel tuleb arvestada lisaks riigikaitselistele eesmärkidele ka looduskaitseala loodusväärtuste hoidmisega. Seepärast on tervitatav kodanikuliikumise soov, et kõik osapooled saaksid võimaluse oma seisukohti keskkonnakomisjonis kaitsta ja selgitada,“ ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.

Kodanikeühendus soovib, et riik kiirendaks Rõuge ja Sõmerpalu valda harjutusväljaku alale Keretü looduskaitseala moodustamist.

Vakra sõnul tehti Keretü soo ja selle ümbruse kaitse alla võtmise ettepanek 2012. aasta lõpus. Väärtuse tuvastamiseks ja kaitseala moodustamise otstarbekuse hindamiseks telliti täiendavaid ekspertiise ning 2015. aasta novembris algatas keskkonnaminister kaitseala moodustamise menetluse.

Keretü kaitseala moodustamise juures on üheks huvigrupiks olnud ka kaitseministeerium kuna moodustatav kaitseala kattub suures osas 2008. aastal asutatud Nursipalu harjutusväljaga. Paralleelselt on töös ka Nursipalu harjutusvälja arendamise projekt ja sellele keskkonnamõju hindamise koostamine.

Lõunaeestlane

SAMAL TEEMAL: Margus Tsahkna: Nursipalu harjutusväljak ehitatakse igal juhul välja

Viimased uudised