Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Unsplash

Ülikooli astumine on põnev aeg, kuid see võib olla ka finantsiliselt keeruline. Kui elad ühiselamus või odavas üürikorteris, reisid regulaarselt kodulinna ja ülikooli vahet ning sul on piiratud eelarve, võib rahaasjade tasakaalustamine olla keeruline. Siiski on väikeste, läbimõeldud sammudega võimalik oma rahalist tervist parandada ka väga väikese eelarvega.

Allpool on mõned praktilised nõuanded, mis loodetavasti aitavad sul üliõpilasena oma rahaasju paremini hallata.

Jälgi oma kulutusi, kasutades lihtsaid rakendusi

Väikese eelarvega üliõpilasena on kulutuste jälgimine ülioluline. Õnneks on olemas lihtsad ja tasuta rakendused, mis aitavad silma peal hoida, kuhu raha läheb. Eestis on populaarsed rakendused nagu Revolut, Swedbank Eesti ja Coop Pank, mis annavad hea ülevaate sinu kulutustest. Revolut pakub näiteks võimalust luua alamkontosid, mis aitavad sul raha kõrvale panna, ja Coop Pank pakub lihtsaid lahendusi igapäevasteks rahaasjadeks.

Kui jagad korterit või ühiselamutuba teistega, on kasulik kasutada Splitwise-i, mis aitab õiglaselt jagada igapäevaseid kulutusi ja vältida arusaamatusi selle üle, kes kui palju maksma peab. See hoiab suhteid korras ja muudab jagatud kulude haldamise lihtsamaks.

Samamoodi kui Kasiino Guru pakub usaldusväärset teavet online kasiinode kohta, annavad sellised rakendused läbipaistvust ja kontrolli sinu igapäevaste kulutuste üle.

Sea endale iganädalased ja igakuised eesmärgid

Suurepärane viis oma eelarvest kinni pidada on seada endale realistlikud ja väikesed eesmärgid. Näiteks sea iganädalane kulutamispiir toidu või meelelahutuse osas. Kui tead, et järgmine nädal on keerulisem eksamiperiood ja tahad koju reisida, võib olla mõistlik oma kulutusi vähendada ja raha transpordiks kokku hoida.

Väiksemate ja saavutatavate eesmärkide seadmine, näiteks 10 euro säästmine nädalas, aitab sul kuus koguda raha ootamatusteks. Need sammud ei pea olema suured, aga järjepidevad.

Nagu Kasiinoguru aitab kasutajatel teha teadlikke otsuseid online kasiinodes, aitavad väikesed, saavutatavad eesmärgid üliõpilasena paremini oma rahalisi vahendeid hallata.

Kuidas reisida väikese eelarvega

Kui pead regulaarselt kodu ja ülikooli vahet reisima, võib see olla kulukas. Siin on mõned lihtsad viisid, kuidas reisimisel raha säästa:

  • Bussisõidukaardid ja sooduspiletid: Kasuta alati üliõpilaste sooduspileteid või osta kuu- ja sõidukaart, mis aitab reisikuludelt kokku hoida.
  • Sõidujagamine: Sotsiaalmeediagrupid, nagu näiteks Tartu-Tallinn-Tartu jt. võimaldavad leida kaasreisijaid, kes sõidavad samas suunas. Jagatud sõit on odavam kui iseseisvalt bussipileti ostmine ja annab võimaluse kohtuda ka uute inimestega.
  • Reisi väljaspool tipptunde: Tipptundidel võib sõitmine olla kallim, seega vali sõiduaeg, mis on soodsam, kui see on võimalik. 

Püüa süüa tervislikult ja säästlikult

Toit on üks suuremaid kulutusi üliõpilase eelarves. Üks lihtsamaid viise raha säästmiseks on ise süüa teha ja vältida igapäevast väljas söömist. Mealime ja BigOven on suurepärased rakendused, mis aitavad leida lihtsaid ja eelarvesõbralikke retsepte.

Lisaks sellele pakuvad Bolt Food ja Wolt võimalust oma äpipoodides tooteid, mille best before hakkab liginema, aga mis on tegelikult veel vägagi söögikõlbulikud. Selline toidupäästmine aitab kokku hoida toidukuludelt ja vähendab toiduraiskamist. See on suurepärane viis odavamalt toidukraami hankimiseks, ilma et kvaliteedis järeleandmisi teeksid.

Lisaks on paljudes linnades olemas ka toidujagamiskapid ja muud avalikud toidujagamisüritused.

Lisanipp: isegi väikese eelarvega võib lihtne kodumasin – eriti näiteks pädev külmik – teha igapäevaelu palju mugavamaks, nii et vali hoolikalt ja soeta oma tudengikoju taskukohased ja praktilised seadmed, mis säästavad nii aega kui ka raha.

Kokkuvõte

Rahalise tervise parandamine on üliõpilasena võimalik ka väikese eelarvega. 

Nagu Kasiinoguru (kasiinoguru.ee) pakub läbimõeldud ja objektiivseid ülevaateid online kasiinode kohta, on ka sinul oma rahaliste otsuste tegemisel oluline kasutada ainult usaldusväärset ja läbipaistvat teavet.

Kulutuste jälgimine, realistlike eesmärkide seadmine ja väikeste sammude tegemine säästude kogumiseks aitavad sul paremini oma rahaasju hallata. Oluline on olla järjekindel ja kasutada ära väikesed võimalused, mis aitavad rahalist olukorda parandada.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Viimased uudised