Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Algselt möödunud aasta suvel valmima pidanud Vastseliina hooldekodu renoveerimistööde uus tähtaeg oli Eesti Vabariigi aastapäev 24. veebruaril. Praegu on seis selline, et remont on pooleli, hoone uksed kinni ja maja ümbrus lumme mattunud.

Hoone pidi pidulikult avatama vabariigi 100. aastapäeva puhul. Eile oli aga maja ümbrus kaetud mitmekümne sentimeetri paksuse lumekorraga, milles olid näha mõned autojäljed. Maja uksed olid suletud vaatamata sellele, et majja oli paigutatud kõrvalhoone remonditööde ajaks perearst.

Hooldekodu hoone esimesel korrusel on juba mitu kuud barrikadeerunud ehitajad. Välisust ehitajad ei avanud. Läbi akna oli näha, et ehitajatega koos istus laua taga ka Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Hiljem esitatud küsimusele, mis seis Vastseliina hooldekoduga on, jäi vallavanem vastuse võlgu. Tema väitel saab tugineda ajakirjanduses varem avaldatud infole, mille kohaselt pidi hoone pidulikult avatama Vabariigi aastapäevaks 24. veebruariks. Miks hoone seni avatud pole, seda vallavanem ei öelnud. Samuti ei kommenteerinud ta seda, millal hoone avatakse või mida üldse on kavas ette võtta olukorra lahendamiseks. Kas hoone jääb aastateks niimoodi seisma?

Praegu on selge, et remont hoones on pooleli ja pole teada, millal see võiks lõppeda. Hoone välisseinad on veel viimistlemata ja täis soditud. Läbi akende on näha, et hoones sees on tööd pooleli. Ehitajatelt polnud võimalik samuti mingit infot saada. Hoonesse on maetud ligi 600 000 eurot, mis juba mitu kuud lihtsalt kasutult seisavad.

Esialgse kava kohaselt pidi läinud aasta suvel Vastseliinas endises rajoonikomitee majas valmima 100-kohaline hooldekodu ja sellega seoses tekkima ligi 30 töökohta. Hooldekodu ehitaja on Tartu firma Mace Ehitus OÜ.

Kuu aega tagasi ilmunud Postimehe artiklis ütles ehitusfirma Mace Ehitus juht Erich Andressoo, et kõik seisab, kuna ehitajal on vallalt kätte saamata kokku 110 000 eurot. Lisaks tiksuvad juurde hoone kütmise eest kommunaalkulud – 5000 eurot igas kuus. Kõik see kupatus läheb Võru valla maksumaksjale maksma ühe korraliku kopika.

Viimased uudised