Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vikerraadio saates „Reporteritund” puhkes neljapäeval opositsioonisaadikute vahel tuline sõnasõda Vabaerakonna poolt sel nädalal üles pandud ning Reformierakonnale ja Keskerakonnale suunatud plakatite pärast.

“Valimiskampaania on alanud räpasena. See, mida Vabaerakond teeb… me keegi pole agoonias suursugused,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi. Vabaerakonna juht Artur Talvik väitis vastu, et Vabaerakond soovib olla kampaanias hoopis suursuguselt humoorikas.

„Sellega, mis on välja öeldud plakatitel, kaasneb pikem töö. Meil on VEB-fondi osas eelnõu sisse antud ja see tuleb arutusele ka oluliselt tähtsa riikliku küsimusena,” sõnas Talvik. „Meie tegevuses pole midagi pahatahtlikku, vaid see on meeldetuletus Reformierakonna valijatele, et pelgalt fassaadi vahetusest ei piisa.”

Talviku sõnad ilmselgelt ärritasid Jürgen Ligi: „Nii tühi ei saa olla üks erakond kui on Vabaerakond. Reklaamiraha pannakse sellisele jälkusele. Mida nad avastasid ja keda jahivad? Jahitakse ühte vallavanemat, kes on pensionieas (Siim Kallas on Viimsi vallavanem – toim). Kindlasti ei ole VEB-fond, mis on läbi käinud kohtutest, see, mida saab määrida ühe erakonna kaela.”

EKRE esimees Mart Helme tõttas Reformierakonda kaitsma ja ütles, et teda häirib Vabaerakonna plakatite puhul see, et vanemate pattusid määritakse laste kaela.

„Siim Kallase kaudu rünnatakse erakonna uut esimeest, see pole eetiline,” sõnas Helme.

Talviku sõnul võttis erinevalt Reformierakonnast Keskerakond plakatite suhtes rahuliku positsiooni, aga PBK saatis advokaadi kaudu kirja, et plakatid tuleks maha võtta, mida Vabaerakond ei tee. Kaja Kallase isiklikku ründamist Talvik eitas, edastab ERR.

„Jürgeni jutt on tühjana kõmisev jutt,” jätkas Talvik. „Reformierakond pole tähele pannud algatusi, mida Vabaerakond riigikogus on ette võtnud. Võtame kasvõi eesti keele ja metsanduse arutelusid riiklikult oluliste küsimustena. Me ei ründa Kaja Kallast, vaid tuletame Reformierakonna valijale meelde, et kui fassaadi vahetatakse, siis ei muutu midagi, kui fassaadi tagant ei kao susserdajad.”

Ligi väitis vastu, et kõik VEB-fondi puudutav käib Vahur Krafti aegse Eesti Panga kohta ning selle seostamine Reformierakonnaga on alatu ja põlgust vääriv.

Viimased uudised