Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides kasvab Statistikaameti andmetel vabade ametikohtade arv ja need asuvad enamjaolt kõik Tallinnas. Lõuna-Eestis on vabade ametikohtade arv languses, eriti Võrumaal.

Möödunud 2017. aasta IV kvartalis oli Eestis ligi 10 600 vaba ametikohta, teatab, mida on võrreldes 2016. aasta IV kvartaliga 17 protsenti enam.

Ametikohtade koguarvus (vabad ja hõivatud ametikohad kokku) on endiselt kõige suurem osa töötleva tööstuse (20 protsenti), kaubanduse (15 protsenti) ja hariduse (10 protsenti) valdkonna ametikohtadel. Töötleva tööstuse ja kaubanduse tegevusalad on samuti suurimad tööpakkujad ehk seal on vabade ametikohtade arv samuti kõige suurem. Ametikohtade koguarv oli IV kvartalis ligi 552 900. Eelmise aasta IV kvartaliga võrreldes suurenes näitaja 0,9 protsenti.

Vabade ametikohtade määr ehk vabade ametikohtade osatähtsus ametikohtade koguarvus oli 2017. aasta IV kvartalis 1,9 protsenti, mis on 0,3 protsendipunkti suurem kui 2016. aasta IV kvartalis.

Vabade ametikohtade määr oli IV kvartalis kõrgeim info ja side (2,9 protsenti), haldus- ja abitegevustes (2,8 protsenti) ning avalikus halduses ja riigikaitses (2,7 protsenti). Kõige madalam oli vabade ametikohtade määr mäetööstuses (0,2 protsenti) ja kinnisvaraalases tegevuses (0,8 protsenti).

Kolmveerand (74 protsenti) vabadest ametikohtadest olid erasektoris ja iga neljas vaba ametikoht avalikus sektoris. Vabade ametikohtade määr oli 2017. aasta IV kvartalis kõrgeim riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes (2,7 protsenti) ning välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes (2,4 protsenti). Madalaim oli vabade ametikohtade määr Eesti eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes (1,7 protsenti) ja kohalikele omavalitsustele kuuluvates asutustes ja ettevõtetes (1,1 protsenti).

Enamik vabadest ametikohtadest olid nagu varemgi Harjumaal (68 protsenti), sh Tallinnas (53 protsenti), järgnesid Tartu (9 protsenti) ja Ida-Viru maakond (5 protsenti). Vabade ametikohtade arv oli väikseim Hiiu, Jõgeva ja Võru maakonnas.

Vabadest ametikohtadest on 0,8 protsenti Võrumaal, 1,0 protsenti Põlvamaal ja 1,2 protsenti Valgamaal. Aasta tagasi oli vabadest ametikohtadest 1,4 protsenti Võrumaal, 1,2 protsenti Põlvamaal ja 1,1 protsenti Valgamaal.

Kommentaarid

Viimased uudised