Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

2024. aasta esimese kuue kuuga osteti enam kui 12 000 uut autot, kõige enam müüdi uusi autosid maikuus. Eelmise aastaga võrreldes on sõiduautode ja tarbesõidukite müügimahud aasta esimese kuue kuuga langenud. Automüügi võib kasvule pöörata selgus kavandatava automaksu osas, arvab Elke Tallinna tegevjuht Raido Rosenfeld.

Elke Tallinna tegevjuht prognoosib, et kavandatava automaksu jõustumine võib veel sel aastal kasvatada uute autode müüki, sest annab autoostjatele olulise kokkuhoiu. „Paljud tarbijad lükkavad hetkel auto ostuotsuse tegemist edasi. Samas võib automaksu jõustumisel aasta teises pooles tekkida olukord, kus ostetud autot ei ole võimalik tarne tõttu enam sel aastal kätte saada ning tuleb uuel aastal kätte saadud auto eest tasuda registreerimismaksu. Seega tasub teha uue auto ostuotsus võimalikult varakult,” rääkis Elke Tallinna tegevjuht Raido Rosenfeld.

Esimesel poolaastal oli tarbesõidukite kui ka sõiduautode segmendis turuliider Toyota, omades viimases ligi 19% turuosa.

Uute autode ostjate seas on jätkuvalt populaarseimad hübriidsõidukid, mida müüdi juunis 951 sõidukit. „Hübriidsõidukid on Eesti elanike seas muutumas üha populaarsemaks ning võtmas turgu sisepõlemismootoriga sõidukitelt. Samuti on need üsna heas positsioonis ka automaksu jõustumisel, mis võib nende müüki veelgi kasvatada,” lausus Rosenfeld.

Elektriautosid soetati juunis 121 sõidukit, sisepõlemismootoriga sõidukeid aga 744.

Kõikide sõiduautode (M1) esmaregistreerimisi kõrvutades on näha, et esimesel poolaastal olid populaarseimad automargid Toyota (1902), millele järgnesid Škoda (1894), Kia (808), Volkswagen (770), Dacia (440), Subaru (439), Audi (346), Renault (336), Hyundai (326), Mercedes-Benz (309).

Viimased uudised