Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Äsja teatas Soome suur Stockmanni kaubanduskett, et sulgeb 20 Lindexi poodi. Selle asemel arendab firma kiiresti veebikaubandust.

Möödunud aastal läks Soomes pankrotti Seppälä kett, mis varem oli samuti Stockmanni osa. Seppälä poed läksid kinni ka Eestis, neist üks Võru Kagukeskuses.

Kaubanduskeskuste asemele tuleb kiiresti veebikaubandus, mis on väga kiiresti arenenud Eestis. Kuigi Eestis suured veebikaubamajad puuduvad, on eestlaste hulgas juba aastaid väga populaarsed Hiina poed nagu Alibaba (aliexpress.com), samuti USA veebikaubamaja Amazon (amazon.com), millel on harud Saksamaal ja Inglismaal. Hiina kaubad on Eestis müüdavatest kuni 10 korda odavamad ja tuuakse kohale tasuta. Lihtsalt ootama peab veebipoest tellides kaupa vahel mitu kuud.

Lõuna-Eestis, näiteks Võrus on juba aastaid toimunud kaubanduskeskuste tühjenemine. Üks esimesi keskusi nn klaasmaja Jüri tänaval seisis üksvahe täiesti tühjalt, nüüd on sinna kolinud kasutatud riiete poed. Niisamuti on kasutud riided enda alla võtnud Semukaubamaja ja Kagukeskuse ankurrentnik on kasutatud riietega kauplev Humana kett.

Kaubanduskeskuste kadumine ja veebikaubanduse õitseng pole ainult Lõuna-Eesti või laiemalt Eesti trend, selline areng toimub terves maailmas. USA-s pannakse igal aastal kinni terve rida suuri kaubanduskeskusi, kuna poed kaovad ja kauplemine toimub veebis.

Lisaks muule on veebis ostelda väga mugav ning asjad tuuakse koju kätte või siis lähimasse postkontorisse või viimasel ajal pakiautomaati. Pakiautomaatide äri kiire areng põhineb just veebikaubandusel.

Mis siis saab kaubanduskeskustest? USA-s on sinna rajatud jaotuskeskused, näiteks on Amazon rajanud vanadesse keskustesse oma laod. Ilmselt läheb nii ka Eestis.

Lisaks rõivastele ja tehnikavidinatele on veebi liikumas ka toidukaubandus. Näiteks laieneb Amazon peatselt Soome ja hakkab kuuldavasti ka toiduaineid müüma. Kaup tuuakse koju tasuta.

Viimased uudised