Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov. Kuvatõmmis.

Venemaa Pihkva ametnikud sulgesid avalikud pöördumised oblasti kuberneri veebisaidil. Nad selgitasid seda „isikuandmetega seotud rikkumistega” ja sellega, et „vaenlase ressursid” edastavad Vene armee probleemid välismaale.

Möödunud, 2022. aasta lõpus laekus Pihkva oblasti kuberneri ametlikule kodulehele piirkonna elanike teateid, mis ühel või teisel moel olid seotud Ukraina sõja ja nn osalise mobilisatsiooniga. Umbes kaks kuud tegeles eriprogrammide osakonna juhataja Andrei Vjunov saidil kaebuste lahendamisega, kuid tema vastused ei leevendanud pingeid, vahendab Pskovskaja Gubernija.

Pärast seda, kui Pskovskaja Gubernija avaldas materjali mobiliseeritud pihkvalaste naiste kohta, hakkasid ametnikud kuberneri veebisaidilt mobilisatsiooniga seotud sõnumeid kustutama ja kaks nädalat hiljem teatasid nad … kuberneri veebisaidi reformist, mis välistab nüüd kodanike avalikud kaebused ja pöördumised ning ametnike avalikud vastused.

Oblasti kuberner Mihhail Vedernikov ütles, et sait ei vastanud isikuandmete seadusele (see vastas peaaegu 10 aastat ja siis järsku ei vastanud), ja loomulikult süüdistas ta „vaenlase ressursse” teabe edastamises välismaale (võib-olla ta ei ole teadlik, et „Internetti” saab välismaal vaadata ilma „vaenlase ressurssideta”).

On märkimisväärne, et sõna otseses mõttes päev hiljem süüdistas Irkutski oblasti kuberner Igor Kobzev väljaannet „Baikali inimesed” peaaegu samas asjas: tema pressiteenistus hakkas kirjutama mobiliseeritute naistele, et ajakirjanikud saatsid (!) andmeid mobiliseeritute kohta, nii et Ukraina relvajõud andsid neile täppisraketilöögid 🤷‍♂️

Selle tulemusena ei jätnud Pihkva ametnikud 2023. aasta veebruari keskpaigaks ühtegi platvormi, kuhu saaks jätta avalikke pöördumisi. Kuberneri Instagram suleti pärast Meta toodete blokeerimist (ametnike tööga rahulolematud olid seal aga juba varem blokeeritud), Pihkva oblasti kuberneri Telegrami kanalis on kommentaarid keelatud ja nüüd on viimane koht suletud.

Pskovskaja Gubernija annab teada, et väljaandele saab kirjutada ja kaebused avaldatakse.

Viimased uudised