Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lisaks sellele, et enam kui 100 000 eestlast käib Soomes tööl, käib nüüd samapalju inimesi poes Lätis.

Pole saladus, et paljud lõunaeestlased käivad Soomes tööl. Mõned kuud tööd Soomes võimaldab ülejäänud aasta Eesti palgaga toime tulla ja vastu pidada. Saab vähemalt suuremad ostud ära teha ning lastele rõivad selga.

Kuivõrd hinnad on Eestis ja Soomes ühtlustumas, aga palgad on Eestis jätkuvalt mitu korda madalamad, siis on loomulik, et otsitakse soodsamaid kohti sisseostude tegemiseks. Läti pakub selleks võimaluse.

Ekslik on väita, et Lätis käiakse ainult õlle järel. Lõunaeestlased on juba aastaid käinud Lätis ehitusmaterjale ostmas. Valmiera Depo poe parkla on autosid täis ja valdav osa neist on Eesti numbrimärkidega.

Saladus pole ka see, et Lõuna-Eesti kaupmehed on juba aastaid käinud Lätist toidukraami otsimas, näiteks lihatooted on Lätis olnud odavamad juba mitu aastat. Samuti on Lätis odavam kütus, mistõttu Lõuna-Eesti transpordiettevõtjad lasevad oma autosid tankida just Lätis.

Lätis ei tehta sisseoste mitte erilisest armastusest Läti vastu, vaid see sünnib olude sunnil. Ääremaal toime tulemiseks peab iga senti lugema ja kombineerima, Lätis sisseostude tegemine on ellujäämiseks ainuvõimalik valik.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised