Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tuludeklaratsioonid

Maksu- ja tolliamet avas uue rakenduse, mille abil saab väljastpoolt EL-i tellitud postipaki lihtsalt deklareerida ning samas tasuda ka vajalikud maksud.

„Üha rohkem Eesti inimesi on oma oste hakanud tegema interneti vahendusel ja suur osa nendest kaupadest saabub Eestisse ka väljastpoolt Euroopa Liitu, eelkõige Hiinast. See tähendab, et üha enam inimesi puutub kokku postipaki deklareerimisega,” rääkis MTA tolliosakonna juhataja Urmas Koidu.

Kui näiteks 2014. aastal esitati ametile 7524 postipaki deklaratsiooni, siis eelmisel aastal oli see näiteja kaks korda suurem.

Tollis tuleb deklareerida väljastpoolt EL-i tellitud pakk, mille väärtus on suurem kui 22 eurot. Postipaki rakenduses saab deklareeritavaid kaupu valida kaupade nimekirjast, mis on koostatud enim deklareeritud kaupade statistika põhjal. Samuti salvestab rakendus inimese viimati deklareeritud ja kõige populaarsemad kaubad, mis peaks edaspidist deklareerimist hõlbustama.

Impordimaksud saab tasuda deklareerimiskeskkonnast väljumata pangalingi vahendusel. Kui deklaratsiooniga on kõik korras, tuleb inimese e-mailile loetud minutite jooksul ka teavitus ja seejärel võib paki kättesaamiseks võtta ühendust posti või kullerettevõttega.

Uue tollirakenduse kasutamiseks tuleb sisse logida e-maksuametisse/e-tolli ja valida ülemisest menüüst e-tolliteenused, leida kiirviide oluliste teadete alt või kasutada kiirlinki.

Lihtsamaks läheb ka nendel inimestel, kes toovad reisides kolmandatest riikidest kaasa maksuvaba (kuni 300 eurot, lennu- ja merereisijad kuni 430 eurot) või koguselist piirnormi ületavat või eriluba nõudvat kaupa, näiteks toidukaubad või ravimid.

Sellisel juhul saab reisija teha elektroonilise deklaratsiooni sealsamas maksu- ja tolliameti e-keskkonnas kuni kolm päeva enne piiriületamist ja piiril tuleb öelda vaid deklaratsiooni number ning tasuda kohapeal impordimaksud.

Lõunaeestlane

Viimased uudised