Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inglismaal kardetakse, et kui suvel koroona piirangud kaotada, siis tuleb kolmas laine, ja seda isegi vaatamata suurele vaktsineerimisele.

Asjatundjate hinnangul võib kolmanda laine tipp olla juuli lõpus ja augusti alguses. Kolmandat lainet ei suuda peatada isegi see, kui inimesed on vaktsineeritud, vahendab Daily Mail.

Kui Inglismaad tabab koroona kolmas laine, siis on haiglad taas patsiente täis nagu see juhtus tänavu jaanuaris ning ravi kannatab. Kolmas laine on tõenäoline, kui suveks piirangud kaotada.

Inglise kolme ülikooli juhtivate teadlaste hinnangul ei saa kolmanda laine ohu tõttu kaotada piiranguid alates 21. juunist, nagu peaminister Boris Johnson seda soovib.

Samas ei pea teadlased ohtlikuks nö poolikut avanemist, mis on kavas teha järgmisel nädalal ja millega seoses avatakse enamus poodidest ja äridest ning süüa on lubatud väljas. See tähendab aga, et muud piirangud, kaasa arvatud maski kandmise nõue ja sotsiaalne distantseerumine jäävad alles.

Koroona oht on kõigele vaatamata üleval, sest väike osa, ligi 5 protsenti inimestest ei lase end vaktsineerida ning vaktsiinid ei anna haiguse vastu 100-protsendilist kaitset, seda eriti seoses uute tüvedega.

Praeguste uuringute valguses annab AstraZeneca vaktsiin ainult 31-protsendilise kaitse nakatumise vastu ja 85-protsendilise kaitse haiguse raske vormi, kaasa arvatud surma vastu.

Kommentaarid

Viimased uudised