Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

reservohvitserid

Võrumaal sõduri baaskursust läbivad tulevased reservohvitserid alustasid neljapäeva kukelaulu ajal kursuse lõpurännakut, et panna proovile nelja nädalaga omandatud sõdurioskused.

„Kursuse jooksul on meil kolm hinnatavat harjutust: revatest, laskeoskuste test ja rännak,” rääkis kursuse ülem, vanemveebel Rain Pööra Lõunaeestlasele.

„Rännak on kombineeritud, see koosneb erinevatest harjutustest, kus me testime kõike seda, mida me oleme neile nelja nädala jooksul õpetanud,” lisas ta.

Tulevased reservohvitserid pidid näitama, kuidas nad on omandanud sõduri erinevad liikumisviisid, kuidas saavad hakkama relva kasutamise ja kandmisega, orienteerumisega, takistuste ületamise ja haavatuga ringikäimisega.

Seitsme kontrollpunktiga rännaku pikkus oli umbes 15 kilomeetrit, mis võis, sõltuvalt kursuslaste orienteerumisoskusest, venida Pööra hinnangul kuni 18 kilomeetrini.

Kokku oli hommikul kell 5 Nursipalu harjutusväljakult alanud rännaku stardis 57 kursuslast, kellest kaks langes tervislikel põhjustel rivist välja ning saavad oma reservohvitserieksami anda edaspidi.

Staabiohvitseride sõjalise baaskursuse kaudu on võimalik omandada sõdurioskused meestel, kel on ajateenistus jäänud läbimata ning naistel, kellel on sõdurioskuste vastu huvi tekkinud. Nii asusid ka neljapäeva varahommikul lõpurännakule teiste seas endine kaitseminister Hannes Hanso ning ekspeaminister Taavi Rõivas.

„Saime rännakupunktides proovida, kuidas varasemalt õpitu päriselt välja kukub, näiteks kasutasime koordinaate asukoha määramiseks, ületasime jõge ja kandsime haavatut,” lausus Hannes Hanso.

Rännaku esimeses kontrollpunktis tuli kursuslastel ületada Rõuge jõgi, kus, arvestades eesseisva teekonna pikkust, ei soovinud keegi sokke märjaks teha.

Teises kontrollpunktis ootas rännaku läbijaid ülesanne vedada kanderaamil haavatud kaaslast. Et kandmine üleliia kiiresti ei kulgeks, saadi edasi liikuda täpselt nii kärmelt, kui rivi ees olijad sangpommi heita suutsid.

Kursuse lõputseremoonia leiab aset reedel Taara linnakus.

Vaata pilte ja videolugu rännakust.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised