Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mikhail Nilov/ Pexels

Ootamatuste ja hädade korral on vahel ikka tarvis finantslaenu võtta, et mingeid olukordi lahendada, parandada või likvideerida. Laenamine võtmine ei ole kergekäeline otsus, mida niisama võiks teha. Enne laenu võtmist uuritakse tingimusi ja võimalusi erinevatelt laenupakkujatelt ning alles siis otsustatakse, milline laenudest oleks kõige sobivam. Kuna tänaseks on laenupakkujaid küllaltki palju, siis iga teenusepakkuja lehekülje läbi uurimine võib võtta tõeliselt kaua aega. Õnneks on turule tulnud ka mitmed võrdlusportaalid, mis just sellises olukorras suureks on abimeheks aidates säästa aega ja energiat, pakkudes kiiret ülevaadet erinevate teenusepakkuja võimalustest turul.

Võrdlusportaalid on sisuliselt leheküljed, kuhu on ühe valdkonna teenusepakkujad kokku koondatud, tuues välja nende parimad pakkumised, teenuse tingimused ning võimalused kliendile. Võrdlusportaalide populaarsus on ajas üha kasvanud, kuna erinevaid teenusepakkujaid on aina enam turule tulnud. See aga on kasvatanud vajadust kiire, kuid ülevaatliku info järele, mida võrdlusportaalid pakuvad. Inimeste jaoks on tänapäeva kiires ühiskonnas leida info võimalikult vähese ajaga ning võrdlusportaalid on selleks tõeliselt heaks lahenduseks. Kõige populaarsemad on tehnika, elektriteenuste, veebikasiinode ja laenudega seotud võrdlusportaalid. 

Uus laenuportaal Eesti turul

Laenudega seonduvate teenusepakkujaid tutvustavad võrdlusportaalid on igal juhuks suureks abimeheks, kel on soov raha laenata. Kuna finantslaenu võtmine ei ole mingi kergekäeline või lihtne otsus, siis tehakse enne laenu võtmist korralikult eeltööd nii erinevate tingimuste, võimaluste kui ka teenusepakkujate osas. Enamasti esimese laenupakkuja kodulehe peale ei hakata raha laenama, vaid uuritakse ikka rohkem. Laenupakkujaid on muidugi tänaseks Eestis väga palju, mistõttu nende kõikide kodulehtede läbivaatamine ja tingimuste uurimine võtab tohutult aega. Et aega säästa, tuleb mängu laenude teenusepakkujate uus võrdlusportaal laenkohe.ee, mis on koondanud enda portaali erinevad laenupakkujad Eestis ning pakub laenuhuvilisele tasuta informatsiooni laenamise, intresside ning erinevate laenuvõimaluste osas.

Võrdlusportaal laenkohe.ee pakub inimesele justkui tõeliselt mahukat ja informatsioonirohket ülevaadet, tuues välja erinevad laenupakkujad ning nende poolt pakutavate laenude minimaalsed ja maksimaalsed suurused, intressimäärad erinevate laenude puhul, minimaalsed ja maksimaalsed laenuperioodid ning iga teenusepakkuja parimad omadused. Lisaks pakub laenkohe.ee laenuhuvilisele ka mitmesugust infot üldiselt laenu võtmise, tagasimaksegraafikute, laenude erinevuste osas ning toob välja, millistes olukordades on mingisugused laenud mõistlikud, millised mitte. 

Laenamine ei tee kedagi rikkamaks ning tuleb meeles pidada, et võlg on siiski võõra oma ja paraku tuleb see tagasi maksta. Seetõttu, kui ikka peab mingite ootamatuste tõttu laenu võtma, tasub teha siinkohal tarku otsuseid, uurida täpsemalt, milline laen oleks sobilik, läbi mõelda laenuperiood ning tagasimaksegraafiku igakuine tagasimakse osa. Laenu tagasimaksed ei tohiks igapäevaselt inimesel siiski nii-öelda hinge kinni tõmmata, kuna siis võib tekkida soov ja vajadus veelgi juurde laenata. Laenkohe.ee aitab info ja ülevaatlikkuse abil teha tarku valikuid laenu võtmise osas ning on suureks abimeheks igale laenuhuvilisele.

Laenamine on vastutustundlik otsus 

Laenkohe.ee toob välja ka erinevad laenu võtmisega seotud terminid, mis tuleb enda jaoks arusaadavaks teha, kuna see aitab laenu valikul teha targemaid otsuseid. Võrdlusportaal selgitab, mida tähendavad laenuga seonduvad võimalikud lisakulud, intressid ning lepingutasud. Kui kõik on endale selgeks tehtud, siis laenu taotlemiseks ei pea eraldi internetiotsingusse laenupakkujat sisse toksima, vaid saab laenkohe.ee lehelt minna edasi laenu taotlema. Laenkohe.ee teeb laenuhuviliste jaoks kogu protsessi lihtsaks ja kergesti arusaadavaks.

Kuigi laenamise ja laenude võtmisega käivad kaasas endiselt mõned müüdid, millest üheks populaarsemaks on „Minul küll laenu pole”, siis tegelikkuses selgub 2019. aasta Kantar Emori uuringust, et tol ajal oli 77% Eesti leibkondadest vähemalt üks laen. Seejuures, vastupidiselt arvamusele, et ainult väikse sissetulekuga inimesed võtavad laenu, tuleb välja et pea viiendik laenajatest teenisid vähemalt 1200 eurot kuus. Kantar Emori uuring näitab ka seda, et kõige rohkem ilma laenudeta püüab hakkama saada Virumaa, Tartu ning Lõuna-Eesti elanikud. 

Laenu võtmine on mõnevõrra justkui üheks normaalsuseks saanud ja ega see laenamine ju miski häbiasi pole. Küll aga tuleb meeles pidada, et laenatud raha tuleb igal juhul tagasi maksta. Laen on vastutus, nagu vastutatakse oma vara, laste ja loomade eest, tuleb ka laenu eest vastutus võtta. Kui laenatud sai, tuleb tagasi maksta. Sel põhjusel on väga oluline, et mõeldaks ja analüüsitaks piisavalt enne laenu võtmist. Jah, laenkohe.ee aitab suuresti kaasa teadvustamise, info ja erinevate teenusepakkujate osas, kuid laen tuleb siiski tagasi võtta sellel, kes võttis laenu. Seetõttu, kui laenu võtmiseks läheb, siis laenata ikka vastutustundlikult ja mõistlikkuse piires.

Viimased uudised