Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kindral Patrick Sanders. Pilt: Twitter

Käesoleval nädalal ametisse asunud uus Briti kõrgem väejuht kindral Patrick Sanders ütles, et iga Briti sõdur peab olema valmis võitlema Venemaa vastu kolmandas ilmasõjas.

Kindral Sanders, kes juhtis varem Briti eriüksust ütles sõduritele, et nad peavad olema valmis sõdima Euroopa mandril Putini vägede vastu, vahendab Daily Mail.

Sanders märkis pärast ametisse asumist: „Nüüd on suur vajadus luua armee, mis on võimeline võitlema koos meie liitlastega ja alistama lahingus Venemaa.”

Sanders kirjutas Briti sõjaväelastele saadetud sõnumis: „Olen esimene kindralstaabi ülem alates 1941. aastast, kes asus armeed juhtima Euroopas toimuva sõja varjus… Venemaa püsiva ohu ulatus näitab, et oleme sisenenud uude ebakindluse ajastusse.”

„Minu kohus on muuta meie armee nii võimsaks ja tõhusaks kui võimalik. Aeg on käes ja meie käes on võimalus sellest kinni haarata.”

„See toimub ajal, mil Putin ähvardab NATO riike ja sel nädalal alandas endisi nõukogude riike Euroopas, kuulutades: „Nad on osa ajaloolisest Venemaast”,” märkis Sanders.

Putin rääkis sellest käesoleval nädalal toimunud Peterburi majandusfoorumil, kus ta reageeris Kasahstani presidendile Kassõm-Džomart Tokajevile, kes on muidu Vene-meelne, aga ütles üllatuslikult, et ei toeta Luganski ja Donetski rahvavabariike Ukraina idaosas.

Tokajev, kes istus laval Putinist vaid mõne meetri kaugusel ütles, et need rahvavabariigid on pseudo-riigid. Ta ütles, et Kasahstan ei tunnusta Taiwani, Kosovot, Lõuna-Osseetiat või Abhaasiat – see kehtib ka pseudo-riikide kohta, mis on Luganski ja Donetski rahvavabariigid.

President Putin istus Tokajevi jutu ajal vaikselt, aga sõnas siis paljutähenduslikult: „Mis on Nõukogude Liit? See on ajalooline Venemaa.”

Putin jätkas, et Kasahstan on Venemaa-sõbralik riik, lisades, et sama oleks võinud olla ka Ukrainaga, aga Ukraina ei tahtnud olla Venemaa liitlane.

Briti välispoliitika asjatundja Maximilian Hess ütles selle peale, et Putini väited olid otsene ähvardus. Hess lisas, et Tokajev vajas Venemaa toetust jaanuaris toimunud mäsu ajal, mil Kasahstani saadeti sisse Venemaa eriüksused.

Putin süüdistas majandusfoorumil peetud kõnes USA-d Jumala mängimises ning ütles, et kuigi Läänes arvatakse, et nad on võitnud, siis tegelikkuses kõik muutub. Putin ütles, et Lääs on jätnud täitmata varasemad lubadused ning seetõttu pole Läänega võimalik enam kokku leppida. Putini väitel on alanud erioperatsioon raske, aga vajalik.

Viimased uudised