Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei foto.

Politsei edastas info Võru kodust lahkunud ja kaotsi läinud Kristjani kohta. 27-aastane mees on elus ja terve, aga end lähedastele näole ei anna.

Põlva politsei juhtivuurija Andres Kirsing ütles, et täna jätkunud otsingute käigus tegi politsei Kristjani asukoha kindlaks ning veendus, et mees on elus ja terve.

„Igal täiskasvanud inimesel on õigus privaatsusele. Nähes siiski, kuidas lähedased, politsei, kogukond ja teised otsivad päevi inimest, kes ohus ei ole ja abi ei vaja, võiks otsitav ise või tema kaaslased sest esimesel võimalusel politseile teada anda. Kui inimene ohus ei ole, abi ei vaja ning ei soovi oma asukohta lähedastele avaldada, kinnitab politsei neile üksnes, et otsitava asukoht on teada, temaga on kõik hästi. Otsingud lõpetatakse ja tekib võimalus suunata vabanenud politseijõud tegelike abivajajate juurde,“ kirjeldas Kirsing.

Lisainfo 18.06 hommikul:

Põlva politsei juhtivuurija Andres Kirsing:

Politsei kontrollis kõiki seni esitatud väiteid ja laekunud vihjeid põhjalikult ning selgitas, et lunarahanõuet kui sellist pole keegi esitanud. Samuti ei ole lähedasi seoses kadumisjuhtumiga ähvardatud. Esialgsetel andmetel leidis üks mees Värska sanatooriumi juures seisnud väikebussi juurest telefoni, mis kuulub Kristjanile. Kuna lähedased helistasid Kristjani numbril, oldi omavahel mitme kõne vältel põgusas vestluses. Telefoni leidja muutus pikapeale bravuurikaks ning keeldus leitud telefoni leiutasuta tagasi andmast. Telefoni leidnud mees on tuvastamisel.

Sanatooriumi turvakaamera salvestusi analüüsides ilmnes, et Kristjani auto on pargitud kõrvalisse parklasse, mistõttu sõidukit või meest ennast kaamerapildil liikumas näha ei ole. Turvakaamera salvestuste kõrval kinnitas ka personali küsitlemine, et Kristjan sanatooriumis sees ei käinud. Küll leidus tunnistaja, kes nägi Kristjanit möödunud nädalal Värska sanatooriumi juurde pargitud auto kõrval askeldamas. Kuhu mees sealt edasi liikus, on selgitamisel.

Tänasest on Kristjani telefon välja lülitatud, kuid varasemate korduvate positsioneerimistulemuste ja muu kogutud info põhjal viis politsei täna ja eelnevatel päevadel läbi mitmeid kontrollkäike erinevatele aadressidele. Paraku pole hetkel veel Kristjani asukoht teada. Praegu puuduvad tõendid, mis viitaks, et mehe elu võiks ohus olla, kuid töö juhtunu asjaolude selgitamisel ja Kristjani asukoha tuvastamisel jätkub. Politsei eesmärk on veenduda, et mehega on kõik hästi ning anda see teadmine ka lähedastele, kes on teadmatuses ning juhtunu pärast suures mures.

Täna jätkusid otsingud Põlvas ja Värska ümbruses, kuhu värskeimad vihjed politsei juhatasid.

Viimased uudised