Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA Kalifornia La Jolla immunoloogiainstituudi teadlased tegid katsetega kindlaks, et mõnede inimeste immuunsüsteem tunneb koroonaviiruse ära ja suudab sellele vastu seista. Põhjuseks võib olla asjaolu, et need inimesed on läbi põdenud tavalise külmetushaiguse, mida põhjustab samuti koroonaviirus.

Teadlased võtsid analüüsi aluseks 11 vereproovi, mis olid võetud aastaid tagasi enne, kui uus koroonaviirus levima hakkas. Patsiendid olid läbi põdenud tavalise külmetushaiguse, mida põhjustab teist tüüpi koroonaviirus. Pooltes proovides olid rakud, mis tundsid uue koroonaviiruse ära ja 20 protsendi proovide puhul suutsid rakud koroonaviirusele vastu seista, selgub teadusajakirjas Cell avaldatud uuringust.

Nüüd leiavad teadlased, et varasem külmetushaiguse läbipõdemine võib anda teatud immuunsuse koroonaviiruse suhtes. See võib seletada asjaolu, et mõned põevad koroonaviirust väga kergelt, teised aga raskelt. Seda seost pole suudetud veel ära tõestada.

Ühtlasi tuli uuringust välja, et COVID-19 läbi põdenud inimestel on väga tugev immuunsus uue koroonaviiruse suhtes. See on hea uudis vaktsiini väljatöötamise jaoks.

Uuringus võeti aluseks 20 koroonapatsiendi vereproovid, milles tuvastati väga tugev immuunsus koroonaviiruse suhtes. See tähendab, et need inimesed on saanud haiguse suhtes kaitse.

Viimased uudised