Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Prantsusmaal selgus vanu gripiproove analüüsides, et vähemalt ühel patsiendil oli koroonaviirus. Nüüd tahetakse uuesti üle kontrollida ka teised proovid.

Koroona suhtes positiivseks osutus üks 27. detsembri proov. Pariisi intensiivravi arst dr Yves Cohen ütles selle peale, et koroonaviirus oli Prantsusmaal kohal juba vahetult peale jõule. Dr Cohen analüüsis uuesti varem antud gripiproove neil patsientidel, kes olid haiglaravil detsembris ja jaanuaris, vahendab BFMTV.

Koroonaviirus tuvastati detsembris ühel mehel, kes tundis end suhteliselt hästi ja kel polnud aimugi, kust ta haiguse sai. Positiivne proov tuvastati 24 patsiendi hulgast ühel. Proove testiti mitu korda üle ja tulemus oli sama.

See tähendab, et koroonaviirus oli Prantsusmaal kohal juba kuu aega varem kui seni arvatud. Nüüd kutsub dr Cohen üles kontrollima üle ka teisi proove, mis tol ajal patsientidelt võeti.

Prantsusmaa kavatseb hakata piiranguid leevendama alates 11. maist, mil lastel lubatakse järk-järgult uuesti kooli minna ja mõned ärid avatakse. Inimestel lubatakse ilma eriloata liikuda kodust 100 km raadiuses. Prantsusmaal kasutatakse videokaameraid, et jälgida, kas inimesed kasutavad näomaski ja hoiavad vahemaad.

Prantsuse ametivõimud on kinnitanud, et Euroopa Liidust saabunud reisijatelt karantiini ei nõuta. Eriolukorda on kavas jätkata kuni 24. juulini. Prantsusmaal on tuvastatud üle 131 000 koroonaga nakatumise ja 24 895 koroonasurma.

Viimased uudised