Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaa piiras maagaasi tarnimist, et sundida Euroopat lõpetama Ukraina toetamist, kuid see strateegia on raskustes.

Venemaa presidendi Vladimir Putini lootus, et maagaasit arnete piiramine sunnib Euroopa riike lõpetama Ukraina toetamist, näib olevat olnud ekslik, sest gaasi hind langeb, Venemaa rahanduse seis on nutune ning Euroopa plaanib kodumajapidamisi ja ettevõtetteid energiakriisis abistada, vahendab Wall Street Journal.

Selles, et Venemaa ja Euroopa majandussõja tulemus mõjutab Ukraina konflikti lõppemist, on veendunud kõik osapooled. Märgid sellest, et Putini strateegia ei tööta, on näha samaaegselt sündmustega lahinguväljal, kus Ukraina väed vabastasid suure osa okupeeritud territooriumist kui ka selles, et Hiina ja India liidrid avaldasid muret Venemaa sisetungi pärast Ukrainas.

Euroopa valitsused väidavad, et Putin on teinud panused maagaasi tarnete vähendamisele, et tekitada valu Euroopa majapidamistele ja ettevõtetele ja et elanikud pöörduksid praeguste Venemaa-vastaste sanktsioonide ja Ukraina toetamise vastu.

Praegu pole veel kindel, et Venemaa selle majandusliku sõja kaotab. Kuid kasvav üksmeel ametnike, energeetikaspetsialistide ja majandusteadlaste seas viitab sellele, et kuigi Venemaa tegevus põhjustab paljudes kohtades tõsiseid raskusi, siis Putin tõenäoliselt ebaõnnestub ja Euroopa peaks talve välja vedama, ilma et kütus otsa saab. Kui see talv läbi saab, on Putini mõju Euroopa energiavarude üle kokku kuivanud, ütlevad nad.

Viimased uudised