Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsministeeriumi tellimusel Eesti kohtuekspertiisi instituudi tehtud reoveeuuringust selgus, et kõige vähem tarvitati amfetamiini Viljandis ja Võrus.

Ida-Virumaal on amfetamiini tarbimine võrreldes muu Eestiga suurem. Tarbitud amfetamiini kogus oli Kohtla-Järve reovees 2764 milligrammi 1000 elaniku kohta, mis ületas Tallinna näitajat üle kuue korra.

Kõige vähem tarbiti amfetamiini Viljandis, kus sama näitaja oli 154 milligrammi.

Kokaiini tarvitati enim Tallinnas (457 milligrammi tuhande elaniku kohta), järgnesid Kohtla-Järve 357 milligrammi ja Pärnu 211 milligrammiga. Kõige vähewm tarvitati kokaiini Võrus ja Viljandis. Näiteks Võrus tarbiti kokaiini 14 korda vähem kui Tallinnas.

Metadooni leiti enim Kohtla-Järve reoveest (184 mg). See ületas Tallinnast ja Pärnust leitud kogust mitu korda. Viljandis ja Võrus metadooni reoveest ei leitud.

Esimesed reoveeproovid võeti selle aasta jaanuaris ja edaspidi hakatakse neid tegema regulaarselt neli korda aastas. Proove võeti Tallinnast, Kohtla-Järvelt, Pärnust, Viljandist ja Võrust. Proovid kogutakse ühe päeva jooksul viies linnas korraga.

Asjast kirjutas Delfi.

Viimased uudised