Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elisabet Visnapuu. Foto: SEB

Pea pool Eesti inimestest tunneb oma majandusliku olukorra halvenemist ning koguni 57 protsenti on viimase 12 kuu jooksul kasutanud äraelamiseks sääste. Eksperdi sõnul on palgavaesusest saamas üha enamate eestimaalaste igapäevareaalsus.

SEB korraldatud tarbijauuringust selgus, et 35% Eesti elanike hinnangul pole nende rahaline seis viimase 12 kuu jooksul vaatamata inflatsioonile ja käibemaksu tõusule halvenenud. Samas tunneb elujärje langemist 47% eestimaalastest.

„Kõige enam tunnevad oma rahalise seisu halvenemist Jõgeva, Ida-Viru ja Pärnu maakonna elanikud. Samas on enam neid eestimaalasi, kellel on finantsiline seis läinud paremaks – kui veebruaris teadvustas oma rahalise olukorra paranemist 13%, siis nüüd on neid Eesti elanikke pea viiendik ehk 18%,” kommenteeris SEB kogumise, investeerimise ja pensionivaldkonna juht jaepangas Elisabet Visnapuu.

Üle poole eestimaalastest on viimase aasta jooksul kasutanud äraelamiseks sääste

Iga kolmas eestimaalane on viimase 12 kuu jooksul kasutanud aeg-ajalt äraelamiseks sääste ning lausa 24% on korduvalt oma igapäevakulutusi pidanud katma rahatagavarast. Ligi kolmandik oma rahatagavara igapäevaseks kulutamiseks kasutanud ei ole ning viiendikul säästud puuduvad.

„Tarbijate finantsilise kindlustunde üheks olulisemaks teguriks on säästude olemasolu, sest aktiivne kogumine ei lase ka ootamatuste puhul kukkuda inimesel alla harjumuspärase elatustaseme. See, et nõnda paljud inimesed peavad ootamatuste või suuremate eesmärkide asemel kasutama sääste äraelamiseks, näitab, et palgavaesus on mõiste, mis hakkab üha tihedamini kasutatavaks mõisteks saama,” selgitas Visnapuu.

SEB tarbijauuringu viis Norstat läbi 2025. aasta juunis. Küsitluses osales 1000 Eesti elanikku vanuses 18-74 eluaastat.

Viimased uudised