Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poes mobiiltelefoni kasutamine suurendab ostjate kulutusi 41 protsendi võrra, kuna siis kõnnivad nad aeglasemalt ja käivad läbi rohkem riiulivahesid.

Iga poes veedetud täiendav sekund lisab arvele 20-40 senti, selgub rahvusvahelisest uuringust, mille viisid läbi Bathi ülikool, Stockholmi majanduskool, Babson College USA-s Massachusettsis ja Tennessee ülikool.

Varem on kaupmehed arvanud, et mobiiltelefonide kasutamine viib ostjate mõtted kõrvale ja nad ostavad vähem. Tegelikkuses on asi hoopis vastupidine, väidavad teadlased. Üks on selge: mida rohkem ostlemise ajal telefoni kasutatakse, seda rohkem ostetakse.

Siit soovitus: kui tahad poes raha kokku hoida, siis pane telefon taskusse! Põhjus pole loomulikult mitte telefonis endas, vaid selles, et telefon hajutab tähelepanu ja raskendab keskendumist.

Loomulikult pole see alati halb. Kui poes rohkem aega veeta, tulevad meelde asjad, mida osta taheti ja mille järele poodi tuldi. Ühtlasi võib siis leida uusi ja huvitavaid tooteid.

Ostlejad on üldiselt harjumustes kinni ja aasta jooksul ostetakse vaid 150 ühte ja sama asja. Rootsis läbi viidud uuring näitas, et need ostlejad, kes poes mobiiltelefoni kasutasid, ostsid rohkem selliseid asju, mida nad tavaliselt ei osta, vahendab Daily Mail.

Ühtlasi väidavad teadlased, et kaupmehed ei peaks enam muretsema, kui kliendid poes mobiiltelefoni näpivad. See paneb nad rohkem ostma. Veelgi enam, kaupmeestel soovitatakse panustada WiFi ühendusse ja mobiiltelefonide laadijatesse kärude küljes, kuna see tasub end kuhjaga ära.

Ainus erand oli kassajärjekord – seal oli mobiiltelefonil vastupidine mõju. Seal võtsid mobiiltelefonide kasutajad riiulitelt vähem asju kui muidu.

Viimased uudised