Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: ERR

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel uuringufirma Norstat poolt läbi viidud küsitlusest selgub, et alates sügisest püsivalt üle valimiskünnise olnud Eesti 200 toetus on plakatiaktsiooni järel langenud kahele protsendile.

Küsitlusest selgub, et kõige populaarsemad erakonnad jaanuari esimese poole seisuga on Reformierakond ja Keskerakond, kelle toetus on võrdne ehk 27 protsenti, edastab ERR.

Kahest esimesest jääb selgelt maha, kuid samas kindlalt kolmandal kohal on EKRE, kelle toetus on 20 protsenti. Neljandal kohal on SDE 10 protsendiga ning viimasena ületaks valimiskünnise Isamaa seitsme protsendiga.

Eesti 200 toetus, mis veel jaanuari alguses läbi viidud küsitlustes ületas valimiskünnist, on langenud kahe protsendi peale ning praeguse seisuga riigikokku ei pääseks.

Küsitluse viis 7. – 13. jaanuarini MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimisel läbi uuringufirma Norstat ning sellele vastas 1071 valimisealist Eesti kodanikku.

Küsitlusega alustati 7. jaanuaril ehk samal päeval, mil ilmusid Tallinna Hobujaama trammipeatusesse Eesti 200 skandaalsed plakatid.

Kommentaarid

Viimased uudised