Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroona India ehk Delta variant levib kiiremini, kuna paljuneb organismis kiiremini, mistõttu tekivad kiiremini pärast nakatumist haigusnähud.

Hiina Guangdongi maakonna teadlased tegid uuringus kindlaks, et Delta variant paljuneb organismis kiiremini ja sel on lühem peiteperiood. See põhjendab, miks viirus on väga kiiresti levinud maailmas, eriti aga USA-s, vahendab Daily Mail.

Uuringus on võetud aluseks 62 Delta variandiga koroonapatsienti Guangdongi maakonna keskuses Guangzhous käesoleva aasta 21. maist kuni 18. juunini. Nende andmeid võrreldi 63 patsiendiga, kes olid nakatunud 2020. aastal varasema tüvega.

Uuringust selgus, et Delta variandiga nakatunud patsientidel oli viirust organismis 1000 korda rohkem kui neil, kel oli varasem variant. Samuti oli Delta variandi puhul lühem peiteperiood ehk aeg nakatumisest kuni haigestumiseni. Delta variandui puhul oli peiteperioodi pikkus ainult 4 päeva. Algse koroona puhul oli peiteperioodi pikkus 6 päeva.

Uuringust tuleb välja, et Delta variant levib 2-3 korda kiiremini kui algne koroona, mis lõi välja Wuhanis 2019. aasta detsembris.

Suurem viiruse kogus Delta variandi puhul tähendab ühtlasi seda, et pärast nakatumist on Deltaga nakatunud inimesed palju nakkusohtlikumad. Seetõttu tuleks nakkuse leviku piiramiseks inimesi rohkem testida. Samuti tuleks nakkusega kokku puutunud inimesed kiiremini karantiini suunata.

Viimased uudised