Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Hiinas arvatakse olevat juba 1700 uut tüüpi eluohtlikku koroonaviirusse nakatunut. Ametlikult on kinnitust leidnud ligi 50 inimese nakatumine.

Reedel avalikustatud Briti uuringu järgi on aga nakatunuid ametlikest numbritest märksa rohkem, tervelt 1700. Briti professor Neil Ferguson ütles, et ta on palju rohkem mures kui veel nädala eest.

Varem tundmatu viirus tekitab kopsupõletikule sarnaseid nähtusid. Arvatakse, et tegemist on uue koroonaviiruse tüübiga. Tõppe on praeguse seisuga surnud kaks inimest.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon on hoiatanud viiruse leviku eest üle terve maailma. Hiinas algab järgmisel nädala uue aasta puhkuste aeg ja inimesed võivad kanda viirust üle maailma.

Uus koroonaviirus meenutab oma ohtlikkuselt SARS-viirust, millesse suri ligi 800 inimest aastatel 2002-2003. Hiinas on nakatumised põhiliselt neljas Wuhani piirkonnas.

USA on teatanud, et alustas Wuhani piirkonnast saabuvate turistide kontrolli New Yorgi, San Francisco ja Los Angelese lennujaamades. Tais, Jaapanis, Malaisias, Lõuna-Koreas ja Singapuris on suurendatud saabuvate reisijate kontrollimist. Indoneesia tõhustas kontrolli kõigis piiripunktides ning Filipiinidel kontrollitakse reisijaid nii sadamates kui lennujaamades.

Kõik praegu haigestunud on kas käinud Wuhanis või elavad seal. Wuhan on 11 miljoni elanikuga suurlinn, millel on tihe rahvusvaheline lennuühendus.

Tais on tuvastatud kaks nakatumist. Mõlemad on Wuhanist tulnud hiina turistid. Jaapanis on tuvastatud üks nakatumine. Haigestus Wuhanis käinud jaapani mees.

Nakkuse allikat pole veel kindlaks tehtud, samuti seda, kuidas nakatumine toimub. Arvatakse, et nakkuse allikas on Wuhani taluturg, kus müüakse ka mereande. Osa nakatunutest on aga eitanud turu peal käimist.

Kommentaarid

Viimased uudised