Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Uuringufirma küsitluse põhjal on Euroopa Parlamendi valimistel kõige populaarsemad sotsid, järgnevad Reform- ja Keskerakond.

Uuringufirma Norstat Eesti AS poolt 19. aprillist 15. maini läbi viidud nelja küsitluse koondtulemuste põhjal (valim 4000) on kõige populaarsem Euroopa Parlamendi valimiste nimekiri Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal, kelle kandidaatide poolt hääletaks 22,5 protsenti vastajatest. Teisel kohal oleva Reformierakonna kandidaatide poolt hääletaks 21,3 protsenti ja kolmandal kohal oleva Keskerakonna kandidaatide poolt 19,2 protsenti. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirja toetab 12,3 protsenti ja Isamaa nimekirja 8,9 protsenti vastajatest, vahendab Delfi.

Kui sama seis on 26. mail toimuvatel valimistel, siis tähendab see, et SDE (Marina Kaljurand ja Indrek Tarand) ja Reformierakond (Andrus Ansip ja Urmas Paet) saaksid Euroopa Parlamenti kaks kohta. Keskerakond (Yana Toom) nign EKRE (Jaak Madison) saaksid ühe koha. Kui Eestile peaks lisanduma üks koht, siis läheks see Keskerakonnale (Igor Gräzin).

Viimased uudised