Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Koroonaviiruse muudab salakavalaks asjaolu, et suurel hulgal inimestel kulgeb haigus ilma haigusnähtudeta. Itaalias Veneetsia ligidal Vò linnas läbi viidud uuringu kohaselt olid 40 protsenti nakatunutest ilma sümptomiteta.

Enamus Vò linna 3200 elanikust testiti kahel korral, veebruari lõpus ja märtsis. Mõlemal korral puudusid 40 protsendil nakatunutest haigusnähud, vahendab Daily Mail.

Ilma sümptomiteta nakatumiste suur hulk on põhjus, miks koroona on väga salakaval haigus ja levib edasi märkamatult. See pole esimene kord, kui teadlased on tuvastanud koroona sümptomiteta leviku.

Itaalia Padua ülikooli professor Andrea Crisanti märkis samas, et haiguse levikut on võimalik kontrollida läbi testimise, aga selleks tuleb testida kõiki inimesi, ka neid, kel pole haigusnähtusid.

Vò linnas tuvastati esimesel testimisel 73 nakatunut (2,6 protsenti) ja teisel testimisel 29 nakatunut (1,2 protsenti). Uuringust tuli välja, et 40 protsendil nakatunutest puudusid haigusnähud nagu köha, palavik või haistmis- ja maitsemeele kaotus.

Vò linnas testiti kõiki elanikke pärast seda, kui seal registreeriti 21. veebruaril Itaalia esimene koroonasurm. Massilise testimisega õnnestus nakatumiste ja surmade arvu piirata.

Kommentaarid

Viimased uudised