Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

talumeierei

Märtsi alguses lisandus Põlvamaa Rohelisem märgi kandjate hulka üks uus ettevõte ja nelja ettevõtja uued tooted.

Uue ettevõttena pälvis Rohelisema märgi Valgjärve vallas käsitöösiidreid ja mahlu tootev Siidrikoda OÜ.

Ettevõttes valmistatavad siidrid „Snoob” ja „Säde” võitsid suurimal siidrite rahvusvahelisel konkursil Inglismaal International Cider Challenge 2016 hõbemedalid ning siidrid „Snoob” ja „Hipster” hinnati Eesti Parim Toiduaine Lõuna-Eesti piirkondlikul konkursil diplomi vääriliseks.

Lisaks tunnustati samuti Valgjärve vallas tegutseva Hauka Farm OÜ toodangut – Rohelisem märk omistati rohelisele maheküüslaugule marinaadis ja jahvatatud maheküüslaugule.

Mooste vallas asuv Linaagro OÜ pälvis Rohelisema märgi koduloomadele mõeldud linaõlile, mis on valmistatud Põlvamaal kasvatatud linaseemnetest.

Roheline märk juustule ja õllele

Rohelisema märgi pälvisid ka mitmed esimese Põlvamaa talumeierei – Mooste vallas tegutseva Üvasi talu OÜ tooted: kitsepiim ja sellest valmistatud jogurt, toorjuust (ka küüslauguga), kohupiim, laagerdamata juust ning populaarne Piimamees Aini grilljuust lehmapiimast.

Rohelisema märgi vääriliseks hinnati ka Kõlleste vallas tegutseva ettevõtte Vägev Tigu OÜ õlled: „Suitsune Õlu”, „Ameerika Õlu” ja „Lihtne Õlu”. Need käsitööõlled on tuntud Mõtsalise kaubamärgi all.

„Seekordsete Rohelisema märgi saanute põhjal võib öelda, et lisaks käsitööõlledele on tootevalik laienenud ka siidrite osas ja loomapidajatel on võimalus sööta loomi puhta põlvamaise toodanguga,” ütles Põlvamaa Rohelisema märgi võrgustiku vedaja Tiiu Marran. „Üvasi talu tunnustamine talumeiereina on avanud uued müügikanalid ning edukaks tooteks on kujunenud lehmapiimast valmistatav Piimamees Aini grilljuust.”

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 280 tootenimetuse, mida pakub 54 Põlvamaa ettevõtet.

Lõunaeestlane

Viimased uudised