Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuperjanovlased

Kuperjanovi pataljonis andis reede ennelõunal sõdurivande umbes 450 suvel teenistusse kutsutud ajateenijat, kes edukalt läbisid sõduri baaskursuse ja said õiguse kanda õlavarrel pataljoni embleemi.

Pidulikku hetke oli saabunud tunnistama kaitseväe juhataja, kindralleitnant Riho Terras kelle sõnul on kuulumine kuperjanovlaste hulka nagu kuulumine klubisse.

„Kuperjanovi pataljon ja see embleem on klubi, millesse kuulumine on Eesti kaitseväes üks väga väärikas asi,” ütles Terras pöördumises sõdurite poole. „See baaskursus on teinud teid targemaks, osavamaks, te oskate liikuda maastikul, te oskate lahendada taktilaisi mõtteülesandeid.”

Kaitseväelase tõotuse andmisega lõppes ajateenistuse esimene etapp ehk sõduribaaskursus, mille jooksul omandatakse rivi- ja relvakasutamise oskused, metsas tegutsemise ja ellujäämise põhitõed ning edasiseks teenistuseks vajalikud baasteadmised.

Võrreldes varasemate aastatega oli tänavuste kutsealuste baaskursus lühem, kuid sellevõrra intensiivsem, lausus Kuperjanovi pataljoni ülem, major Toomas Tõniste.

„Muudatusi õppekavades ei ole. Me oleme ise lühendanud oma sõduri baaskursuse pikkust ja teinud seda selleks, et võita rohkem aega juurde allüksuse kursuseks” sõnas ta.

Pärast sõduri baaskursuse lõpetamist ja tõotuse andmist lähevad ajateenijad nädalasele puhkusele ning jätkavad seejärel teenistust nooremallohvitseri või erialakursustel.

Arved Breidaks

Viimased uudised