Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: New York Times

Ülikõrge vaktsineeritusega Belgia on kerkinud maailma koroona edetabeli tippu. Belgia on praegu maailmas teisel kohal.

New York Timesi ülevaate järgi on maailma koroona edetabeli tipus Slovakkia, kus on viimase nädalaga tuvastatud 100 000 elaniku kohta keskmiselt 205 nakatumist päevas. Teisel kohal on Belgia (157) ja kolmandal Tšehhi vabariik (153).

Esikümnes on veel Austria (131), Holland (126), Horvaatia (115) ja Sloveenia (112). Võrdluseks, Eesti tase on 44 ja Soome oma 21.

Olukorra muudab huvipakkuvaks asjaolu, et Belgia on üks vaktsineerituimaid riike maailmas, kus vaktsineeritud on 76 protsenti elanikest. Võrdluseks, Soome vastav tase on 73 protsenti ja Eesti oma 59 protsenti. See näitab, et nakatumiste ja vaktsineerituse puhul puudub otsene seos – maailma tipus on ka väga kõrge vaktsineeritusega riigid. Näiteks Hollandis on vaktsineeritus samuti väga kõrge – 73 protsenti, ja nakatumine samuti maailma tipus.

Tähelepanuväärne on ka see, et Belgia nakatumiste tase 157 on kõrgem kui oli palju väiksema vaktsineeritusega Eesti tipptase (134). Belgia puhul torkab silma ka see, et nii kõrge taseme juures kasvab nakatumiste arv kiirusega 71 protsenti nädalas. Ülikõrge vaktsineeritusega Belgia on purustamas nakatumise maailmarekordit.

Märkimisväärne on ka see, et koroona uus tüvi Omikron levis Belgias juba enne seda kui see tuvastati Lõuna-Aafrikas. Lõuna-Aafrika teadlased olid lihtsalt kohusetundlikud ja andsid sellest teada, Euroopas seda infot millegipärast varjati.

Viimased uudised