Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus. Lõunaeestlase pilt

Ajal, mil enamik Lõuna-Eesti kaupmehi närib seoses riigi aktsiisipoliitikaga küüsi, kuna ostjad käivad Lätis nii alkoholi, tubaka kui kütuse järel, siis Metsavenna talu poel on hakanud paremini minema. Nimelt jääb talu pood Läti vahet sõitjatel tee peale ja sealt on hakatud rohkem ostma.

Nagu rääkis Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus, siis on hakatud rohkem ostma isegi Moe piiritusetehases villitud ja Läti hindadega võrreldes hirmkallist metsakohinat. Põhjus on selles, et kui inimesed Lätis kõvasti kokku hoiavad, siis lubatakse endale Eestis üht-teist paremat. Ja kuivõrd Metsavenna talu pood jääb just tee peale, siis on hakanud inimesed rohkem sinna sisse asuma.

Lisaks metsakohinale on Metsavenna poes müügil talu enda toodang: puhas pastöriseerimata mahepiim ja sellest piimast käsitööna valmistatud juustud. Tootmine asub samas kohapeal, mistõttu saavad kõik veenduda, et tegemist on ausa kraamiga.

Võrreldes paari aasta taguse ajaga, mil piima kokkuostuhind Eestis loetud kuudega kolm korda kukkus ja talunikud haudusid loomapidamise lõpetamise mõtteid, on Metsavenna talu peremehe Meelis Mõttuse nägu täna naerul. On ka põhjust, sest üks uus jaekett on lubanud Metsavenna talu piima omale müügile võtta.

Metsavenna talu poes käis INNO TÄHISMAA

Vaata ka videot, mis avaneb allpool!

Viimased uudised