Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Märtsi algul tulistas metsaõppuselt väeossa naasnud Võru Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija end selleks, et saada „lahedat armi”.

Ajateenistuses autojuhi ametit pidanud noormees laadis 1. märtsil üksiku padruni oma teenistusrelva AK4. Lageda taeva all surus Remo automaadi vintraua endale vastu õlga ja tulistas, vahendab Postimees.

Lasku ei märgatud väeosas kohe. Šokis, ent kõnevõimelise Remo (nimi muudetud) leidis mõni aeg hiljem tema teenistuskaaslane, kes oli tulnud järgmist masinat autoparki viima.

Remo oli mitu nädalat varem varastanud lahinglaskmiselt padruni ja sellega rikkunud seadust.

Tagantjärele pole teada, mida noormees täpselt mõtles, kuid 7,62 mm kaliibriga kuul tekitas raske vigastuse nii kuuli kineetilise energia kui ka rauast väljunud põlemisgaaside tõttu. Kedagi teist peale enda Remo ohtu ei seadnud.

Õnnestunud elupäästmise üle rõõmustanud arste pani aga kulmu kortsutama Remo jutt. Ta nimelt rääkis nii kiirabile, politseile kui ka hiljem kaitseväele, et teol oli vaid üks ajend: soov saada „lahedat kuuliarmi”. Selle ülestunnistuse juurde on ta jäänud praeguseni.

https://leht.postimees.ee/4438377/ajateenija-tulistas-ennast-et-saada-lahedat-armi

Viimased uudised