Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Transpordiamet sai graniitkillustiku koristuse eest 1,6 miljoni euro suuruse arve, sest ametnikud ei pannud tähele teenuse hinda: 100 eurot iga ruutmeetri eest. Amet hiigelsummat aga välja käia ei taha, mistõttu on puhastusfirma esitanud riigiameti vastu ligi kahe miljoni euro suuruse hagi.

2020. aasta kevadel asus maanteeamet (praegune transpordiamet) otsima ettevõtteid, kes nende teenindusbüroosid koristaks. Põhja teeninduspiirkonnas tegi neljale hoonele parima pakkumise Krausberg Eesti, kes lubas ruumide koristuse, muru niitmise, põrandapesu, libedusetõrje ja muu säärase ära teha kõige odavama hinnaga. 36 kuud kestva lepingu eest küsiti 290 705 eurot. Kuna koroona tuli peale ning pakutava koristusteenuse maht jäi prognoositust kordades väiksemaks, kujunes tegelikuks lepingu hinnaks vaid 74 594 eurot, vahendab Ärileht.

Ometi seisab transpordiamet praegu silmitsi hagiga, mis võib neile tuua ligi 20 korda suurema väljamineku. Nimelt küsis riigiamet hanke tegemise käigus pakkujatelt peale koristusteenuse ka nii-öelda lisateenuste hindasid. Säärased tööd olid näiteks puude lõikamine ja graniitkillustiku koristamine parkimisplatsidelt. Tegu oli vabatahtlike teenustega, mida transpordiamet võis, kuid ei pidanud tellima. Kuna lisateenuste hinnad ei halvendanud kuidagi hanke võitmise väljavaateid, määras Krausberg Eesti graniitkillustiku koristamise hinnaks absurdsena näiva 100 eurot ruutmeetri eest. Juhtus nii, et Krauberg võitiski hanke, ning kui kevadel oli vaja killustik kokku korjata, oldi transpordiametis ära unustatud, mis hinnaga neile teenust pakuti. Nii telliski ameti haldusosakond Krausbergilt graniitkillustiku kevadist koristust mahus 16 000 m². Ettevõte tegi töö kenasti ära ja saatis seepeale teate: palun tasuda meile 1,6 miljonit eurot.

Viimased uudised