Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA haiguste kontrollikeskus CDC soovitas koolides ja ettevõtetes lõpetada desovahendite kasutamine, kuna oht koroonaga nakatuda pindade kaudu on väga madal.

CDC soovitab jätkuvalt nii ettevõtetes kui kodudes kasutada tavalisi pesuvahendeid, seepi ja vett, aga spetsiaalsed desovahendid on vajalikud ainult kindlaks tehtud nakatumise juhtumite puhul, vahendab The Atlantic.

USA terviseametivõimude hinnangul pole vaja pindu pidevalt desinfitseerida. See tähendab ühtlasi, et kõiksugu desorobotid, UV-lambid ja muud asjandused võib ära unustada.

USA ärides ja kodudes on viimase aasta jooksul kulutatud miljoneid, et pindu desinfitseerida. Sellele on antud lausa eraldi termin – hügieeni-tsirkus.

Uuringutes on tulnud välja, et inimesed võivad pindade kaudu küll koroonaga nakatuda, aga see oht on väga väike, ütles CDC direktor dr Rochelle Walensky.

Desovahendite kasutamisel võib olla oht tervisele isegi suurem, sest neis kasutatakse ohtlikke kemikaale. Oht desoainete mürke sisse hingata on suurem kui saada ruumist pindade kaudu koroona nakkus.

Kommentaarid

Viimased uudised