Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

B-52. Kaitseväe pilt

Täna orienteeruvalt kell viis õhtul teeb USA õhujõudude strateegiline pommitaja B-52 Stratofortress missiooni raames ülelennu Tallinna lennujaamast ja Ämari lennubaasist.

Ühepäevase missiooni eesmärk on demonstreerida NATO solidaarsust, suurendada valmisolekut ning pakkuda väljaõppevõimalusi koostöö edendamiseks. Missiooni raames lendavad USA pommitajad ja liitlaste lennukid ühe päeva jooksul üle 30 NATO liikmesriigi.

„Pommitajate missioonid näitavad meie vägede usaldusväärsust ja pühendumist globaalsele julgeolekukeskkonnale, mis on kirevam ja ebakindlam kui kunagi varem meie ajaloos,“ ütles NATO õhuväejuhatuse ning USA õhujõudude Euroopa ja Aafrika vägede juht kindral Jeff Harrigian. „Tänane missioon on selge näide alliansi võimekustest. NATO liitlastel pole ühtki väljakutset, mida me ei suudaks üheskoos ületada.“

Teist korda pommitajate rakkerühma rotatsiooni jooksul lendavad USA õhujõudude strateegilised lennukid üle 30 NATO liikmesriigi Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Euroopa kohal lendav pommitaja stardib Hispaaniast Moróni õhuväebaasist. Missiooni vältel toimub õhus tankimine ning pommitajat saadavad erinevad liitlaste lennukid.

NATO riigid, mis missioonist osa võtavad ja teevad koostööd USA pommituslennukitega, on Belgia, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Tšehhi, Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Itaalia, Holland, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Hispaania, Türgi ja Ühendkuningriik. Alates 2018. aastast on Euroopas sarnaseid pommitajate rakkerühma missioone koostöös liitlaste ja partneritega toimunud üle 200.

Strateegilised pommitajad panustavad stabiilsusesse üle maailma ja on mõeldud konfliktide heidutuseks. Vajadusel on USA pommitajad valmis oma võimekusega kiirelt reageerima mistahes ajal mistahes kohas.

Viimased uudised