Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USS Carney Pilt: Seaforces.org

USA kaitseministeerium teatas, et täna pühapäeval, 3. detsembril langesid Punasel merel rünnaku alla USA sõjalaev USS Carney ja mitu kaubalaeva.

Asjast teatas teiste seas uudisteagentuur AP. AP teatel ei öelnud kaitseministeerium, kuhu rünnak suunati. Samuti puudus teave laevade kahjustuste või inimvigastuste kohta.

„Oleme teadlikud rünnakutest USS Carney ja kaubalaevade vastu Punasel merel ning anname lisateavet hiljem,” teatas kaitseministeerium AP-le.

AP teatel väitsid Jeemeni huthi mässulised, et ründasid kahte kaubalaeva, mis nende sõnul kuulusid Iisraelile. AP teatel ei ole huthid tunnistanud rünnakut USS Carney vastu.

USA ametnik ütles ABC Newsile, et USS Carney on olnud mitme huthide rünnaku sihtmärgiks ja et vähemalt kahel juhul oli USA laev edukalt droone alla tulistanud.

Huthide esindaja ütles uudisteagentuuri Reutersi andmetel, et nende merevägi tabas ründedrooni ja mereraketiga kaht Iisraeli laeva Unity Explorer ja Number Nine.

Pressiesindaja sõnul valiti rünnakute sihtmärgiks kaks Iisraeli laeva, kuna need ei olnud hoiatustele allunud. Ta ei täpsustanud oma avalduses, milliste hoiatustega oli tegu.

Pressiesindaja sõnul olid rünnakud vastus „Jeemeni rahva nõudmistele ja islamirahvaste üleskutsele seista palestiinlaste kõrval”.

Iisraeli armee pole juhtunut veel kommenteerinud.

Huthid on mõjukas šiiitide sissirühmitus Põhja-Jeemenis.

Arleigh Burke’i klassi raketilaev USS Carney võeti kasutusele 1996. aasta aprillis.

Viimased uudised