Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Valge maja

Täna Poola pealinnas Varssavis kõne pidanud USA president Joe Biden ütles, et Venemaa ei võida sõjas Ukrainat ning Vene president Vladimir Putin ei tohi võimule jääda.

Biden nimetas Putinit lihunikuks ja diktaatoriks, ta ütles, et sõja lõpetamine Ukrainas on „praeguse aja ülesanne”, vahendab Sky News.

Biden ütles, et ukraina rahvas ei tohiks karta ja lootust kaotada. Ühtlasi ütles Biden, et vene rahvas pole vaenlane, kuna on raske uskuda, et venelased kiidavad heaks laste ja vanurite tapmise ning et haiglaid, koole ja sünnitusmaju pommitatakse.

Biden tõi välja, et pooled ukraina lapsed on oma kodudest lahkunud. Ta ütles, et sõnum ukraina rahvale on lihtne: „Me oleme teiega.”

Biden ütles, et see on vale, mida Venemaa väidab, et pole Ukrainasse tunginud.

Enne kõnet Varssavis nimetas Biden Putinit lihunikuks. Kreml teatas selle peale, et sellised väljaütlemised vähendavad võimalusi suhteid parandada.

USA välis- ja kaitseminister Antony Blinken ja Lloyd Austin kohtusid Poolas esimest korda Ukraina ametivendadega, et arutada võimalusi Ukraina tugevdamiseks, et suuta vastu panna Vene agressioonile.

Ukraina välisminister Dmytro Kuleba ütles, et Ukraina on saanud USA-lt täiendavad lubadused kaitse-alase koostöö arendamiseks. Ühtlasi nõustus Ukraina USA ettepanekuga, et Euroopa kehtestaks Venemaale täiendavad sanktsioonid.

Biden ütles, et ta pole kindel, et Venemaa on Ukrainas oma strateegiat muutnud pärast seda, kui Venemaa andis teada, et fookus on nüüd Donbassi „vabastamisel”.

Viimased uudised