Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis oli reedel visiidil USA piirivalve juhi kohusetäija Kevin McAleenan, kes külastas Narva piiripunkti ja Eesti maismaapiiri ühe olulisima tugipunkti Piusa kordonit.

Piiriolukorraga tutvumise järel anti ülevaade Piusal toimuvast rahvusvahelisest kiirreageerimisüksuste koolitusest, kus kiirreageerijad harjutasid parasjagu relvastatud kurjategijate kinnipidamist maastikul (vt pilte).

Esimest korda Eestis toimuval kiirreageerimisüksuste koolitusel jagavad USA tolli- ja piirivalveameti ja USA sõjaväe eriüksuse koolitajad oma teadmisi ja oskusi nii PPA kui lähinaaberriikide politsei ja piirivalve üksuste kiirreageerijatele.

„Eesti politsei- ja piirivalveamet on olnud hea partner USA tolli- ja piirivalveametile ning me hindame jätkuvat koostööd piiri turvalisuse vallas,” ütles Kevin McAleenan.

On piiride ehitamise aeg

Siseminister Andres Anvelt märkis, et koostöö Ameerika Ühendriikidega on alati olnud väga hea ja ehe näide sellest on USA instruktorite juhendamisel toimuv piirivalve kiirreageerimisüksuste koolitus.

„Kui sajandivahetusel rääkisime piiride avamisest, siis nüüd räägime kahjuks piiride väljaehitamisest ja nende tugevdamisest. Need piirid siiski ei tohi eraldada häid inimesi,” sõnas siseminister.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul on Eesti kiirreageerimismeeskond väga hea väljaõppega, kuid erioperatsioonid on edukad siis, kui üksused on seda korduvalt koos läbi teinud.

„Võimalus harjutada erioperatsioonide läbiviimist koos naaberriikide kolleegidega on meie kiirreageerimisüksuste jaoks kuldaväärt ning see tarkus, mida saame USA eriüksuslastelt, paneb meie kiirreageerijatel silmad särama,” ütles Vaher.

Kuupikkusel koolitusel treenitakse kiirreageerijate taktikalist tegutsemist ohtlike kurjategijate kinnipidamisel, milleks toimuvad erioperatsioonid nii maal kui õhus. Koolituse eesmärgiks on tõsta eri riikide kiirreageerijate reageerimisvõimekust riigipiiril aset leida võivatele vahejuhtumitele.

Lõunaeestlane

Viimased uudised