Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Eilne kolmapäevane, 3. mai droonirünnak Kremlile võis olla Venemaa enda lavastatud, kahtlustab USA luure andmetele tuginev mõttekoda Institute for the Study of War (ISW) oma värskes raportis.

ISW andmetel on Venemaa võimud viimasel ajal tõstnud õhutõrjevalmidust, sealhulgas Moskvas.

On äärmiselt ebatõenäoline, et kaks drooni võisid tungida läbi mitme õhutõrjekihi ja plahvatada või alla tulistatud otse Kremli kohal selliselt, et olukord võimaldaks mugavalt kaameratele jäädvustatud suurejoonelisi pilte, hindas ISW oma raportis.

Varem tehtud ja geograafiliselt positsioneeritud piltidelt on näha, et Venemaa on paigutanud Moskva lähistele õhutõrjesüsteemid Pantsir, et kaitsta oma pealinna ümbritsevat õhuruumi.

Rünnak, mis suutis tabada nii kõrgetasemelist sihtmärki nagu Kremli senati palee, oleks Venemaale märkimisväärne häbi.

Kremli vahetu ja ühtne vastus intsidendile viitab sellele, et rünnak oli ISW andmetel sisemiselt korraldatud, kuna Kreml ei ole suutnud teavitada teistest sarnastest tagasilöökidest.

Kui rünnak poleks olnud sisemiselt lavastatud, oleks see tulnud täieliku üllatusena, kirjutab ISW.

Eesmärgid on tõenäoliselt poliitilised. Kreml süüdistas terrorirünnakus kohe Ukrainat. ISW kahtlustab, et Kreml loodab, et löök muudab sõja venelastele nähtavaks ja loob samal ajal soodsamad tingimused laiemaks mobilisatsiooniks.

Viimased uudised