Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA luure andmetel on praegu käimas Ukraina sõjas otsustav faas, mis määrab ära sõja lõpptulemuse.

Asjast teatas uudistekanal CNN, mis tugineb USA ja teiste lääneriikide luureinfole. Praegune otsustav faas aga paneb lääneriigid raskete valikute ette.

„Oleme jõudnud faasi, kus üks pooltest osutub edukamaks,” ütles üks NATO anonüümseks jääda soovinud allikas, „venelased kas saavad Slavjanski ja Kramatorski või ukrainlased löövad nad tagasi. Kui ukrainlased vastu peavad, siis määrab see palju.”

USA kaitseminister Lloyd Austin juhatab täna kolmapäeval, 15. juunil Brüsselis ligi 50 riigi kokkusaamist, milles arutatakse Ukraina toetamist. USA-lt oodatakse uute relvasaadetiste saatmist Ukrainasse.

Lääne luureasutused näevad praegu Ukraina sõjas kolme stsenaariumi:

Esimene variant on see, et Vene väed saavutavad Donetski ja Luhanski oblastites aegamööda üksikuid võite, mis kokkuvõttes toovad Venemaale oodatud tulemuse.

Teine variant on see, et jõutakse teatud tupikseisu või sõda läheb üle kurnamissõjaks, mis venitab sõja kuude või isegi aastate pikkuseks. Sellega kasvavad inimkaotused väga suureks.

Kolmas variant on, et Vene president Vladimir Putin seab uued eesmärgid ning kuulutab senised eesmärgid täidetuks. Sellist varianti peetakse ebatõenäolisemaks.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski on pöördunud lääneriikide poole, et saada relvastust sõdimiseks Venemaa vastu. Zelenski sõnul pole relvasaadetistega viivitamine põhjendatud, kuna Ukraina võitleb ellujäämise eest.

Keskööl edastatud videopöördumises ütles Zelenski, et Ukraina vajab eriti raketisüsteeme. Tema sõnul kasutab Venemaa küll rakette üha vähem, aga Ukrainal on selliste süsteemide järele suur vajadus.

Zelenski ütles, et Venemaal on nõukogude-aegsed raketid, mis on kaasaegsetest isegi ohtlikumad. Nad on ebatäpsemad ja seetõttu kujutavad endast suuremat ohtu.

Viimased uudised