Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA-s elav 70-aastane Michael Flor sai kaks kuud kestnud koroonaravi eest haiglas 1,1 miljoni dollari suuruse arve. Õnneks ei pea ta seda ise maksma, kuna kindlustus maksab selle kinni.

Michael viidi haiglasse 4. märtsil ja tema haiglavisiit kestis 62 päeva. Vahepeal oli mees nii raskes seisus, et haiglaõed hoidsid telefoni tema kõrva ääres, et ta saaks jätta hüvasti oma naise ja lastega, vahendab Seattle Times.

Mees aga paranes ja pääses maikuu algul haiglast koju. Pärast seda esitati talle 181-leheküljeline haigla-arve, mille summa oli 1 122 501 dollarit ja 4 senti. Eurodes teeb see üle 997 000 euro.

Romaani meenutava haigla-arve peal on välja toodud, et mehe ravi intensiivis maksis 9736 dollarit päev. 408 912 dollarit kulus selle peale, et mehe palat 42 päevaks steriilseks muuta. Lisaks oli mees hingamisaparaadi alla, mille päev maksab 2835 dollarit, kokku 82 215 dollarit. Ligi veerandi arvest moodustasid ravimikulud.

Kahe päeva eest, mil mees oli raskeimas seisus ja tema süda, neerud ja kopsud ei töötanud, kasseeris haigla ligi 100 000 dollarit. Arve sees polnud kahenädalast taastusravi, mis haiglaravile järgnes.

Haiglas oli mees enamuse ajast teadvuseta olekus. Mees oli algul tahtnud, et ta viidaks haiglast minema, kuna haiglaarve oli nii suur. Samas maksis tema visiidi eest riigi tervisekindlustus Medicare, mees ei pea ise maksma isegi 6000 dollari suurust omavastutust. Nüüd muretseb mees selle pärast, et maksumaksjad peavad tema haigla-arve kinni maksma. Mehe väitel kulus tema päästmise peale miljon dollarit ja ta ise väidab, et raha läks asja ette. Samas ta lisab, et on tõenäoliselt ainus, kes nii ütleb.

USA valitsus on eraldanud 100 miljardit dollarit, et aidata haiglatel ja kindlustusfirmadel katta koroonapatsientide haiglakulusid, samuti selleks, et julgustada inimesi end testida laskma ja ravima (kaasa arvatud need, kel pole ravikindlustust).

USA kindlustusfirmade hinnangul läheb koroonapatsientide ravi maksma üle 500 miljardi dollari, mistõttu palutakse valitsusel raha juurde anda. Samal ajal kurdetakse, et teised haiged, näiteks vähihaiged jäävad hätta. USA-s käib praegu universaalse arstiabi eksperiment, aga see puudutab vaid ühte haigust. Kriitikud märgivad, et riik ei tohiks haigustel vahet teha.

Viimased uudised