Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ukraina kaitseministeerium

USA hinnangul on Ukraina kauaoodatud suur vastupealetung alanud. Ukraina väed on suurendanud suurtükirünnakuid ja maapealseid rünnakuid, mis võib USA ametnike sõnul olla märk vastupealetungi algamisest. Asjast teatas New York Times.

New York Timesi viidatud eksperdid tuginevad oma vasturünnaku alguse hinnangus satelliidipiltidele, mille põhjal on Ukraina oma positsioonidel aktiivsust suurendanud. Eksperdid usuvad, et Ukraina väed püüavad esimeste nende vastu suunatud rünnakutega kindlaks teha Vene vägede positsioone ja nende tugevusi. New York Timesi teatel on tegemist Ameerika vägede traditsioonilise taktikaga, mille USA on Ukraina jaoks välja õpetanud.

Ametnik ütles New York Timesile, et rünnak on Venemaa kaitse proovilepanek. USA sõjavägi nimetab seda taktikat „jõuluureks” (inglise keeles reconnaissance by force). See jätkub tõenäoliselt mitu päeva.

Ukraina teatas, et ei teata ametlikult vasturünnaku alustamisest. Möödunud nädalavahetusel avaldasid Ukraina sõjaväelased video, milles kutsuti üles operatsioonivaikusele loosungiga „plaanid armastavad vaikust”.

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba ütles esmaspäeval Reutersile, et ei kommenteeri, kas vasturünnak on alanud. Ta vastas, et vastupealetungi puhul ei ole kõige tähtsam see, millal see algab, vaid see, et see lõpeb Ukraina võiduga. Samas on Ukrainal tema sõnul nüüd piisavalt relvi, et vasturünnakut alustada.

Viimased uudised