Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA Alabama osariigi senat võttis teisipäeval vastu seaduse, mis keelustab abordi igas olukorras, seda isegi vägistamise ja intsesti (seks lähisugulasega) korral.

Eelnõu läheb edasi osariigi kubernerile, kes selle arvatavalt kinnitab, vahendab Washington Post.

Nüüd on USA-s Alabama osariigis abort võimalik vaid juhul, kui see on vajalik ema elu päästmiseks. Seaduse vastuvõtmine on osa laiemast kampaaniast, et keelustada abordid kogu USA riigi tasemel. Selles tuginetakse asjaolule, et sündimata laps on isiksus, kes vajab armastust ja kaitset.

Nüüd kiirustavad kubernerid ja kohalikud parlamendid üle terve USA vastu võtma sarnaseid seadusi. Praeguseks on juba 16 USA osariiki võtnud vastu seaduse, mis keelab abordi pärast seda, kui arst on tuvastanud loote südamelöögid. Neid kutsutakse „südamelöögi seadusteks”.

Alabama seadus võimaldab seda rikkunud abordiarstid võtta vastutusele ja mõista neile kuni 99 aasta pikkuse vanglakaristuse. Seadus võeti vastu ülekaaluka häälteenamusega 25-6. Vastu olid osariigi kuus demokraati.

Alabama Senate passes nation’s most restrictive abortion ban, which makes no exceptions for victims of rape and incest

May 14 at 9:46 PM Alabama lawmakers voted Tuesday to ban virtually all abortions in the state – including for victims of rape and incest – sending the strictest law in the nation to the state’s Republican governor, who is expected to sign it.

Viimased uudised