Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse kinnitatud plaan ehitada Tallinn-Tartu maantee lähiaastail kuni Mäoni neljarealiseks, on vaid pool rehkendust, ütles Tartu linnapea Urmas Klaas pärast esmaspäevast kohtumist maanteeameti peadirektori Priit Saukiga.

„Kindlasti on nii Tartu kui kogu Lõuna-Eesti huvides, et Tallinn-Tartu maantee saaks kogu pikkuses neljarealiseks,” ütles Klaas.

Möödunud nädalal kinnitas valitsus muudetud teehoiukava, mille üheks suurimaks projektiks on Tallinn-Tartu maantee Kose ja Mäo vahelise lõigu neljarealiseks ehitamine aastaks 2022. Lisaks rajatakse 2+1 möödasõidurajad Põltsamaa lähistele.

„See on ainult pool rehkendust,” lausus Klaas. „Tallinn-Tartu maantee on sedavõrd oluline tee, mis mõjutab väga tugevalt Lõuna-Eesti arengut ja on õige ning vajalik ehitada see tervenisti neljarealiseks.”

Maanteeameti peadirektor Priit Sauk sõnas kohtumisel Klaasiga, et rajatavad 2+1 möödasõidurajad ehitatakse perspektiiviga ühildada need tulevikus neljarealise maanteega.

Ohtlikud raskeveokid

Lisaks maantee-ehituse plaanidele räägiti Klaasi sõnul kohtumisel Saukiga ka raskeveokitega seonduvat.

„Väga oluline oleks raskeveokid maanteelt ära saada,” lausus Klaas. „Meil on olemas alakoormatud raudtee ja Koidula piirijaam, miks peab ohtlik transiit mööda maanteed sõitma?” Tema sõnul võiks üks lahendus, kuidas transiitkaup maanteelt raudteele suunata, olla teekasutusmaksu kehtestamine raskeveokitele.

Arved Breidaks

Viimased uudised