Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ungari välisminister

Ungari välisminister Péter Szijjártó tegi reede ennelõunal visiidi Võrus asuvasse kaitseväe Taara linnakusse, et tervitada siin teenivaid Ungari jalaväelasi.

Oma pöördumises kaitseväelaste poole tuletas minister meelde, et juuli alguses Eestisse paigutatud Ungari jalaväeüksus on siin NATO heidutusmeetme raames suurendamaks alliansi sõjalist kohalolekut Baltikumis.

Välisministri sõnul on Ungari valmis ka tulevikus oma sõdurite kohaloluga panustama Eesti riigikaitsesse. „Te saate alati loota oma lojaalsetele liitlasele,” kinnitas Szijjártó Eesti kaitseväelastele.

„Ma loodan, et nad on Võru linna inimestele toonud värvi ja elu juurde,” rääkis 2. jalaväebrigaadi ülem, kolonel Eero Rebo Lõunaeestlasele. „Nad on ka avalikel üritustel osalenud ja mis puutub nende distsipliini, siis minu teada on see olnud täiesti eeskujulik ja mingeid intsidente meil liitlastega olnud ei ole.”

Vene soomukid oma silma all

Rebo sõnul teevad Eesti kaitseväelased ungarlastega koostööd, mis lisab mõlemale poolele kogemusi juurde.

Koos 2. jalaväebrigaadiga harjutavate madjarite arsenali kuuluvad soomustransportöörid BTR-80 on Eesti kaitseväelastele pakkunud võimalust heita süvenenud pilk Venemaal toodetud sõjatehnikale ning proovida nende võimekust.

„Taoline soomustehnika lähedalt nägemine, võimaluste katsumine, ise sees sõitmine, koos asjade tegemine lisab väärtust kindlasti juurde,” kinnitas Rebo.

Kinnitamaks, et Eesti ja Ungari jalaväelased suudavad koos võidelda, korraldati Taara linnakus demoesinemine, kus vaenlase tule alla jäänud Eesti-Ungari üksusele korraldati üle veetakistuse abi ning haavatud võitleja transport paadiga.

Ungarlaste kolme kuu pikkune missioon Võrumaal lõppeb septembri lõpus, mil Eestisse saabub USA kompanii, kelle tööplaanidesse kuuluvad samuti ühisõppused 2. jalaväebrigaadiga Võrumaal.

Vaata pilte ja videolugu Ungari välisministri visiidist.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised