Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Uma Mekk

Ehtsad ja puhtad maitseelamused võrumaistest kohalikest talutoodetest on nüüd paremini kättesaadavad kui kunagi varem.

Uma Mekk väiketootjate-ja talunike soovist ning Coop Võru Maksimarketi vastutulelikkusest on sündinud väike pood suure poe sisse. Nüüd on Võru Maksimarketis kohalikel talutoodetel oma müügiala, kust leiab laia valiku Uma Mekk tooteid. Kohalik võrumaine toidu-ja joogikraam on mugavalt kättesaadav ühest kohast.

Kaubavalik riiulitel muutub vastavalt hooajale ja tooraine saadavusele. Hetkel on valikus hoidised, küüslaugutooted, pasteet, ahjulihast leivamäärded, munad, astelpajutooted, kitse-ja lehmapiimast erinevad juustud ja maiused, sõir, taimeteed, maitseürdid, astelpajuõli, jahutooted, maiustused, mesi, limonaadid ja naturaalsed mahlad.

Külastades kangemate jookide osakonda, leiad sealt Uma Mekk märki kandvad veinid, vahuveinid, siidrid ja õlled.

Valides Uma Mekk märgisega toidutoote, võid kindel olla, et see on kvaliteetne ja ehe. Eelistades kohalikku toitu, sinu keha tänab sind selle tervisliku valiku eest. Samuti toetad nii väiketalunikku, et tema saaks ka edaspidi head ja kvaliteetset toitu kasvatada, toota ja pakkuda.

Rikasta oma toidulauda ja lase maitsemeeltel rännata Uma Mekk radadel.

*     *     *

UMA MEKK on kohaliku Vana-Võromaa piirkonna toidu ja joogi kaubamärk.

Uma Mekk märki kandev tooraine on Eestimaa kagunurgas ehk Põlva, Valga või Võrumaal kasvanud või siis kohalikust toorainest valmistatud toodang.

Siinsele toidule annavad omase maitse ehk uma meki meie maa ja mets, kust toidukraam alguse saab ning esivanemate tarkus, oskused ning tavad, mille järgi on söök valmistatud.

Viimased uudised