Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome ja Rootsi NATO-ga ühinemist käsitlevate protokollide heakskiitmise poolt jätsid tänasel Riigikogu erakorralisel istungil hääletamata valitseva Reformierakonna saadikud Jürgen Ligi ja Ants Laaneots ning keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin.

Reformierakonna käilakuju Jürgen Ligi käitumine oli seda kummalisem, et enne seda siunas ta sotsiaalmeedias EKRE-t: „Rootsi ja Soome liitumine NATOga on parim asi me riigile ja rahvusele. Eesti auasi on see kiiresti välja öelda. Aga ka see käib parteile närvidele. Pole ikka Plaan B ja on muidugi suveräänsuse kaotamine.“

Seejärel läks Ligi saali ja jättis külma rahuga olulise ja sümboolse otsuse hääletamata, kusjuures kõik EKRE kohalolnud saadikud hääletasid mõistagi Soome ja Rootsi NATO-ga liitumise poolt, vahendab Uued Uudised.

Mitu tundi pärast hääletama jätmist kirjutas Jürgen Ligi taas sotsiaalmeedias, et „nüüd on küll selgunud, et mu nupulevajutus pole toiminud“. Selle peale imestasid mitmed kommentaatorid, et kuidas selline asi võimalik saab olla.

Riigikogu kiitis täna Soome ja Rootsi ühinemist käsitlevad Põhja-Atlandi lepingu protokollid heaks 79 poolthäälega, kolm saadikut jättis seega hääletamata.

Viimased uudised