Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: ekre.ee

Uuringufirma Kantar Emor värske küsitluse järgi on õpilaste, üliõpilaste ja töötavate tudengite seas kõige populaarsem erakond EKRE.

Rahvuskonservatiive toetab õpilastest ja üliõpilastest 23,3 protsenti. Sotside toetus noorte hulgas on 21,1 protsenti ja Reformierakonnal 17,9 protsenti.

EKRE edu on tõenäoliselt tingitud suuresti noorte huvi kasvust rahvuskonservatiivse maailmavaate vastu. Sügisestel töövarjupäevadel oli soov EKRE tegemistega tutvuda tuntav ja paljud noortegrupid on külastanud rahvuskonservatiivide Riigikogu fraktsiooni. Mõnedki noored on tunnistanud, et kui senini räägiti neile „pahast” EKRE-st, siis tutvumine erakonna inimeste ja tegevustega pani neid toimuvale hoopis teistsuguse pilguga vaatama, vahendab Uued Uudised.

Tõenäoliselt on paljud noored aru saanud ka sellest, et EKRE ei soovi maailma nende ees sulgeda, vaid toetab nende tutvumist maailmaga, kui nad seejärel koju naasevad. Kodumaal tahab EKRE säilitada nende jaoks olukorra, kus maailmalinnadest tagasi tulevad eesti noored tulevad just nimelt koju, eestikeelsesse Eestisse ja Tallinnasse. Ainsasse riiki, mis on loodud eestlaste ja eestluse kaitseks.

Noored mõistavad, et EKRE hoiab nende jaoks kohta, kuhu neil on alati võimalik tagasi tulla, kui suur maailm ei paku seda, mida võõrsilt otsima mindi.

Märkimisväärne on EKRE möödumine sotsidest naiste seas: kui rahvuskonservatiivide populaarsus õrnema soo hulgas on 14,8 protsenti, siis sotsidel 13,5 protsenti.

Kommentaarid

Viimased uudised