Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas täna, 2. märtsil karmistada piiranguid alates laupäevast, 6. märtsist. Suletakse kõik poed, välja arvatud esmavahendite poed.

Ülevaade on siin:

Valitsus otsustas täna uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, mis hakkavad kehtima alates laupäevast, 6. märtsist.

Kõige märkimisväärsemad on uued piirangud poodidele ja toitlustusasutustele. Terviklik nimekiri avaldatakse õige pea ka kriis.ee lehel.

Nädalavahetustel peavad kaubandusettevõtted (poed) olema suletud. Erandina võivad avatuks jääda toidupoed ning esmavahendite poed, näiteks apteegid ja optikapoed, samuti nn drive-in müüki võimaldavad kauplused. Piirang puudutab nii kaubanduskeskusi kui ka mujal paiknevaid poode.
Nädalavahetusel peavad toitlustusettevõtted olema suletud.

Toitlustusettevõtted peavad tööpäeviti uksed sulgema kell 18 (nagu juba varem oli otsustatud). Lisaks hakkab kehtima 25-protsendiline täitumuse piirang. Toidu kaasamüük jääb lubatuks ja seda ei piirata.

Spordi- ja huvialategevuse piiranuid ei muudetud, kehtima jäid varasemad piirangud. Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus, huviharidus, täienduskoolitus ja täiendõpe on lubatud siseruumides kontaktivaba individuaaltegevusena ja individuaaltreeninguna, sealhulgas koos juhendajaga
Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused.

Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad 2020/2021 õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid kontaktõppele kahel päeval nädalas. Koolid peavad rakendama viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.

Jätkuvalt on inimestel maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides, sh ühistranspordis. Lisaks kehtib 2+2 reegel endiselt kõikides avalikes siseruumides.

Kommentaarid

Viimased uudised