Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Lõunaeestlane jätkab sõjanduse asjatundja Toomas Piirmanni ülevaatega sündmuste kohta Venemaal.

24.06.2023. venemaa kell 17.50:

hilisem õhtu ja öö tõotavad tulla venemaal pingelised.

„Wagneri” üksused sisenesid moskva oblastisse läbides Barabanovo linna, moskvani minna veel 130 km. Google maps näitab tee kuni 4 km ulatuses on seal osaliselt suletud, sestap peaks kolonnil pikkust olema.

Kadõrovi väed (tsetseenid) on ummikus umbes 90 km kaugusel Doni-äärsest Rostovist. Nendegi kolonn koosneb vähemalt 100 masinast, põhiliselt veokid, aga kahjuks kogu kolonni pole näinud.

Tee Dni-äärsest Rostovist Taganrogi poole on suletud ja mineeritud. wagneri väed valmistuvad kokkupõrkeks Kadõrovi vägedega, kes väidetavalt sisenesid piirkonda wagnerit ründama.

Pinge Doni-äärses Rostovis kasvab, omavahel läheb kakluseks kohalikel (wagneri toetajad ja vastased). Linnast on hakanud rahvas lahkuma.

Rostovi lähistel hakkasid wagneri omad sealsetel kadõrovlastel relvi käest võtma.

Teatatakse, et wagneri väed on Rostovi paranduskolooniate valvurid desarmeerinud. Pealtnägijate sõnul kutsuvad nad vange liituma wagneriga ja minema koos nendega moskvasse.

moskva oblastis püstitavad vene väed tõkkeid, kaevatakse kaevikuid ja rajatakse miinidega välju wagneri vägede tõrjumiseks. Isegi moskva ääres on üksused end paika seadnud.

venemaa presidendi lennuk Il-96-300PU startis Vnukovo lennujaamast moskva aja järgi umbes kell 14.00. Ta suundus Peterburi poole ja kadus Flightradar24 andmetel Tveri lähedal radarilt. Lennuki sihtkoht pole täpsustatud. I 96-300PU on varustatud relvajõudude juhtimise seadmetega. Lennuki kadumise koha lähedal asub putini Valdai residents. „Projekt” kirjutas, et seal elab Alina Kabajeva koos lastega. Presidendi pressiesindaja peskov ütles, et putin jätkab tööd kremlis. Ta eitas infot, et riigipea lendas Peterburi. Hiljem teatas Fontanka, et presidendi lennuk lendas sellest hoolimata Peterburi. Lisaks maandus Pulkovos veel üks valitsuse lennuk – Airbus sabanumbriga RSD523.

wagner viib sõjavarustuse Luganski oblasti okupeeritud osadest välja.

vene pool väidab, et lõuna sõjaväeringkonna staabis normaalne töö Ukraina suunal jätkub. Njah, tundub, et kui see nii on, siis osa vene üksusi wagneri tegevustesse ei sekku. Isegi surovikin olevat „tööl”.

vene meedias on enamus wagneri tegevusi jäetud kajastamata.

Kokkuvõte tugineb avalikele allikatele. Allikateks on sõdivate poolte ametlikud teated, kummagi poole blogijate sõnumid ning kolmandate osapoolte info. Loo autor üritab hoida eraldi fakti, kuuldust ja arvamust. Info kipub enamasti olema vastukäiv või seda varjatakse, sestap tugineb kokkuvõtte lisaks erinevate sõjalist olukorda kajastatavate kaartide analüüsil. Vigu juhtub ja parandused teeb järgmise päeva kokkuvõttes. Vabandused ette, et vene riiki, sellega seotud isikute ja linnade nimed on väikse tähega… ja sõna Ukraina igas võtmes suure tähega.

Viimased uudised