Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Kaitseväele on tänase seisuga laekunud andmed 103 erineva suurusega tööandja kohta, kes on võtnud vastu otsuse toetada õppekogunemistel osalevaid reservväelasi.

„Reservväel põhineva riigikaitse toimimiseks on vajalik, et kõik osad meie ühiskonnast seda toetaksid ja sinna panustaksid,” ütles kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ja kutsus ka teisi tööandjaid nende enam kui saja tööandja eeskuju järgima. „Oma reservväelastest töötajate toetamine õppuste ajal nii moraalselt kui materiaalselt on väga oluline osa sellest panusest ning märgiks tööandjate soovist riigikaitses aktiivselt kaasa lüüa. Tänan selle eest kõiki tööandjaid, kes on oma tegevusega teistele eeskujuks.“

Nii mitme tuhande töötajaga kui ka kuni kümnest inimesest koosnevad ettevõtted erinevatest tegevusvaldkondadest on peagi algava kaitseväe ajaloo suurima õppuse Siil 2018 eel otsustanud õppekogunemisel osalevaid töötajad erinevatel viisidel toetada.

„Nii Genoke Trading kui ka Tefire Group on aastaid eelistanud näha oma kollektiivis pigem reservväelastest töötajaid, kuna leiame et riigikaitsekohustuse võtmine väljendab isiku lojaalsust, kaitseväes omandatu muudab inimesed kohusetundlikemaks ja tõsisemalt võetavaks,“ ütles Genoke Trading OÜ tegevjuht Viljar Sedrik. „Leiame, et õppustel osalemine on meie töötajatele hea vaheldus, mis tugevdab meeskonda ja aitab leevendada igapäevast töörutiini. Kindlasti jätkame riigikaitsesse panustamise propageerimist oma ettevõtetes ja kutsume üles ka teisi ettevõtteid toetama oma reservväelastest töötajaid.“

Enim levinud reservväelaste toetusviis on palga säilitamine õppusel osalemise ajal. Mitmed ettevõtted kompenseerivad tavapärase palga ja õppekogunemise toetuse vahe, et reservväelane ei kaotaks sissetulekus. Samuti leidub ka tööandjaid, kes näiteks viivad oma töötajad ise õppusele kohale. Esimesed algatusega kaasa tulnud tööandjad olid Tallinna Lennujaam AS ja Tallinna Lennujaam GH, kes tegid sellise otsuse enne eelmist suurõppust Siil.

Selle aasta 2. mail algava ja kaks nädalat kestva õppuse Siil 2018 põhitegevus leiab aset Viljandi-, Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal. Kokku osaleb õppusel enam kui 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ja liitlas- ning partnerriikide sõdurit 13 riigist. Õppusel hinnatakse nii kaitseväe üksuste lahinguvalmidust kui ka harjutatakse Kaitseliidu ja kaitseväe üksuste lahinguülesannete täitmist ja koostööd.

Enne eelmist suurõppust Siil 2015 sõlmised Eesti kaubandus-tööstuskoda, Eesti tööandjate keskliit, kaitseministeerium ja kaitsevägi hea tahte ja koostöökokkuleppe, mille eesmärgiks on rõhutada ettevõtjate ja tööandjate soovi panustada Eesti riigikaitsesse.

Tööandjad, kes on kaitseväele märku andnud, et nad oma reservväelastest töötajaid toetavad:

A. Le Coq AS; Adven Eesti AS; Advokaadibüroo Sorainen AS; ADM Interactive OÜ; Aktors OÜ; Andmevara AS; Arvo Pärdi Keskus SA; Atea AS; Baltem AS; Bigbank AS; Bonava Eesti OÜ; Bristol Trust OÜ; BRS Networks Baltic AS; Chemi-Pharm AS; Cipax Eesti AS; Coop Eesti ; Danske Bank AS; Diamantek OÜ; Eesti Energia AS; Eesti Gaas AS; Eesti Haigekassa; Eesti Kohtuekspertiisi Instituut; Eesti Meedia AS; Eesti Pank; Elisa Eesti AS; EnerTEC Group OÜ; EnerTEC Hooldus OÜ; Erimell AS; Erply Retail Software; Estiko-Plastar AS; FenderNet OÜ; Finestmedia AS; Fotostop OÜ; G4S AS; GENOKE Trading OÜ; Gladius Grupp OÜ; Go Group AS; Helland Baltic OÜ; HITSA; HRPower OÜ; Human OÜ; Incap Electronics Estonia OÜ; Kaljukindel OÜ; Keskkonnainvesteeringute Keskus; Kiviõli Kaubahoov AS; K.MET AS; Kuldkroon OÜ; LHV AS; Lääne-Tallinna Keskhaigla; Läänetasandiku OÜ; Mapri Ehitus OÜ; Merko Ehitus Eesti AS; Merko Infra AS; Metaprint AS; Metsatervenduse OÜ; Metsä Wood Eesti AS; Mõõdistaja OÜ; MYJAR IT OÜ; Nordecon AS; Pajo AS; Papyrus AS; Penhouse Studio OÜ; Playtech Estonia OÜ; PlusPlus Capital AS; Positium LBS OÜ; Powerhouse OÜ; Premia Tallinna Külmhoone AS; Proode Sisustus OÜ; Põlva Matusebüroo OÜ; Ramirent Baltic AS; Revismo OÜ; Riigi Kinnisvara AS; Riigimetsa Majandamise Keskus; Rudus AS; Salvest AS; Saundland OÜ; Scania Eesti AS; Sisekaitseakadeemia; SK ID Solutions AS; SOL Baltics OÜ; Starman AS; Stora Enso Eesti AS; Swedbank AS; Systemair AS; Tallinn Airport GH AS; Tallinna Lennujaam AS; Tallinna Raamatutrükikoda OÜ; Tallinna Sadam AS ja tütarettevõtted; Tallinna Sotsiaaltöö Keskus; Tariston AS; Tartu Ülikool ; Tartu Ülikooli Kliinikum SA; Teaduskeskus AHHAA SA; TEFIRE Group OÜ; Tele2 Eesti AS; Telia Eesti AS; Thorgate Management OÜ; Threod Systems OÜ; Torm Metall OÜ; Viasat AS; Wenesta OÜ; Äripäev AS.

Viimased uudised